Дата народження
27 грудня 1964
Країна
Україна
Соцмережі

Волкер Курт

Курт Волкер: дипломат, який представляв США в переговорах щодо України

Курт Волкер – американський дипломат, колишній представник Державного департаменту США з питань України, який відомий своєю антиросійською позицією та досить жорсткими висловлюваннями про російсько-українську війну.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар’єра
  5. Курт Волкер та Україна
  6. Компромат
  7. Посилання
  8. Відео

Біографія

Курт Волкер народився 27 грудня 1964 року в Пенсильванії, США. Волкер – американський дипломат та постійний представник США в НАТО. Донедавна він також був Спеціальним представником Державного департаменту США з питань України.

Освіта

Курт Волкер закінчив бакалаврат із міжнародних відносин в Університеті Темпл, також навчався в університеті Джорджа Вашингтона.

Сім'я

Курт Волкер вдруге одружений. Його обраницею в 2019 році стала грузинка Іє Меурмішвілі – журналістка «Голосу Америки», а також редактор програми «Вашингтон сьогодні».

Від першого шлюбу Волкер має сина та доньку.

Кар'єра

Волкер розпочав свою кар'єру в Центральному розвідувальному управлінні (ЦРУ) в 1986 році. Там він був аналітиком. Через два роки приєднався до Державного департаменту США, в якому обійняв пост службовця зовнішньої служби. Паралельно Курт був правником у команді сенатора Джона Маккейна (1997-1998 роки).

Згодом Курта Волкера призначили першим секретарем місії США в НАТО. Протягом 1999-2001 років він працював заступником директора приватного кабінету Генерального секретаря НАТО.

Працював також у Раді національної безпеки. А в 2005 році став заступником помічника держсекретаря з європейських та євразійських справ. Через три роки тодішній президент Джордж Буш призначив Волкера Постійним представником Сполучених Штатів в НАТО.

Окрім цього, Курт Волкер керує міжнародною групою компаній (приєднався в 2011 році).

Також з 2011 року він очолює Інститут Маккейна в Аризоні.

Курта Волкера обрали спеціальним представником по Україні в 2017 році (його призначив тодішній держсекретар Тіллерсон). Тобто Волкер координував зусилля Державного департаменту з врегулювання російсько-українського конфлікту. 

У 2019 році він пішов у відставку через розслідування Конгресу США щодо його причетності до політичного скандалу – звинувачення Дональда Трампа у тиску на Президента України Володимира Зеленського з метою отримати компромат на Джо Байдена.

Курт Волкер та Україна

Ще до призначення на посаду спеціального представника США по Україні Курт Волкер виступав проти «нормандського формату», який, на його думку, вигідний тільки Росії. Мінські домовленості Волкер назвав «домовленостями про поділ України», до того ж нав'язаними іншими країнами.

Волкер неодноразово виступав із антиросійською позицією та підтримував думку, що Росія окупувала частину України. Анексія Криму та захоплення Донбасу, як вважає Волкер, є неприпустимими.

У 2018 році Волкер виступив за ліквідацію Л/ДНР, оскільки ці формування суперечать Конституції України. На його думку, Л/ДНР створені, щоб приховати роль Росії у конфлікті, а також щоб його продовжити.

Також Волкер підтримує послідовну військову допомогу Америки Україні. Він провів десятки зустрічей з лідерами країн «Нормандського формату», щоб таким чином посилити тиск на Москву.

У лютому 2020 року Волкер заявив, що не вірить у те, що Росія хоче завершити війну, а також звинуватив Макрона у заграванні з Путіним.

Компромат

Курт Волкер у 2019 році подав у відставку у зв'язку зі скаргою анонімного працівника американських спецслужб. Скарга була пов'язана з дзвінком Дональда Трампа Володимиру Зеленському.

Повідомляється, що Курт Волкер допоміг влаштувати зустріч адвоката Трампа з представниками Зеленського. Також інформатор стверджував, що після розмови президентів Волкер відправився до Києва зі вказівками з Білого дому.

Посилання

Твіттер Курта Волкера.

Відео

https://www.youtube.com/watch?v=0yPJFRNmlv4

https://www.youtube.com/watch?v=mlVTYldblyQ

Дата народження
27 грудня 1964
Країна
Україна
Соцмережі