Дата народження
19 грудня 1969
Країна
Україна

Володимир Галантерник

Володимир Галантернік: тіньовий "господар" Одеси і рекетир

Володимир Галантернік - справжній "привид" серед українських бізнесменів. Він ретельно ховає своє обличчя від громадськості, контролюючи при цьому бандитські справи в Одесі. Будучи членом злочинного угруповання ще з 90-х років, Володимир забезпечив собі розкішне життя, яке спокійно демонструють його дружина і діти.

Біографія

Біографія одного з найвпливовіших людей в Одесі Володимира Галантерника настільки мізерна і таємнича, що даних про нього немає навіть у Вікіпедії. 

Відомо, що його називають ставлеником Геннадія Труханова (з яким вони також є партнерами по бізнесу), "смотрящим" за Одесою, а також іменитим злочинцем з угруповання Ангела (про нього розповімо пізніше).

В Інтернеті є лише кілька фотографій Галантерника Володимира, і то вони або занадто старі, або занадто нечіткі. Подейкують, що бізнесмен піклується про те, щоб про його особисте життя і бізнес ніхто нічого не знав. Навіть з 20-річчя його весілля немає жодного фото з Галантерником, хоча його дружина виклала досить багато знімків в інстаграм.

У пошуковій мережі Google є лише одне давнє чорно-біле фото, на якому нібито молодий Галантерник в оточенні ще трьох людей, та й то немає ніяких гарантій, що на фотографії саме він.

Цікаво також те, що бізнесмен подбав прибрати фото з ним не тільки зі ЗМІ, але також з офіційних джерел (адже колись він був депутатом облради Одеси і навіть балотувався в народні депутати Верховної Ради). І до цього дня ніхто із журналістів не зазняв його хоча б здалеку. Напевно, те, що практично ніхто не знає одеського олігарха в обличчя, є одним з його козирів.

Володимир Галантерник не тільки ретельно заховав своє обличчя від громадськості, але також не менш вдало приховав інформацію про себе. 

З біографії відомо тільки те, що народився він в грудні 1969 року. Одесит. Виріс на вулиці Пироговській (за цією адресою він багато років був прописаний). Також є дані журналістів про те, що ще з дитинства він дружить з Володимиром Андрійовичем Курочкою - ще одним одеським бізнесменом, рекетиром і бандитом.

Сім'я

Одеський мультимільйонер Володимир Галантерник живе в Лондоні разом зі своїми рідними. Одружений з Наталією Зінько, має сина Івана. В Англії окремо живе і старша дочка бізнесмена - Марія (від першого шлюбу). Звичайно, жодної фотографії родини в повному складі не знайти. Не те що сім'ї - навіть немає фото Галантерника просто з дружиною. Єдиний раз, коли їх вдалося разом зняти, був в 2010 році, коли пара відвідала перший Міжнародний кінофестиваль Одеси.

Дружина

Наталія Зінько є відомим українським дизайнером. У шлюбі вже 20 років. На початку своєї трудової діяльності, ще бувши в Одесі, Наталя працювала радником голови суду. Мабуть, юридична діяльність їй була не до душі, тому через 4 роки вона стала випускати одяг власного бренду.

На відміну від чоловіка, Наталя Зінько активно веде свій профіль в Інстаграм, щодня виставляючи своє яскраве життя напоказ. А життя у неї і правда дуже яскраве: дружина "хазяїна Одеси" багато подорожує, постійно відвідує гламурні вечірки з зірками і часто відпочиває на дорогих курортах.

Дочка

Дочці Володимира Галантерніка - Марії - 22 роки. Живе вона також у столиці Англії. У 2017 році закінчила університет, де вивчала міжнародне готельне та туристичне управління. У відносинах з Микитою Бальщуком, фахівцем у сфері IT. Марія також живе розкішним життям, багато подорожує і не соромиться викладати свої фото в купальнику в Інстаграмі.

Син

Молодший син Володимира Галантерника вже з ранніх років переймає образ життя своєї родини. Незважаючи на те, що йому всього 10 років, він часто з'являється з мамою на різних тусовках, показах моди і т.д. Так, в рамках паризького Тижня моди в березні 2017 року Іван своїми модними луками в стилі стріт-стайл привернув чималу увагу преси, світових дизайнерів і гостей, ставши справжньою зіркою заходу.

Кар'єра і бізнес-діяльність

Початок злочинної діяльності

На жаль, ні про освіту, ні про кар'єру Галантерника Володимира нічого не відомо. Та й про яку кар'єру, власне, може йти мова, коли весь бізнес олігарха побудований на рейдерському захопленні чужого майна, а сам він став частиною злочинного угруповання ще в 90-х. Рейдерством він займався не один, а з однокласником і товаришем Курочкою, про якого ми згадували раніше.

В радянські часи в Одесі працював магазин електротоварів. Більшість людей називали його просто "Лампочка". Ще на початку 90-х років до господаря магазину прийшов Галантерник з документами про заборгованість. Це була звичайна рейдерська схема захоплення майна, тільки не груба, з битами, а мирна, економічно оформлена. Так у бізнесмена з'явилася перша нерухомість. 

Ця історія добре описує те, чим займався Володимир в 90-і роки. Він був представником криміналітету і тіньовим "бізнесменом" Одеси.

Зближення з Ангертом

У той час, коли Галантерник займався рейдерськими справами, ОПГ Ангерта (прізвисько Ангел), в якій перебували Жуков і Труханов, займалося нафтовим бізнесом в Одесі та іншими справами (в тому числі і торгівлею зброєю) за кордоном. Тоді Галантерник їм був не потрібен, та й кришував його інший одеський авторитет Віктор Кулівар (Карабас). Однак після того, як Карабаса вбили (1997 році), а Галантерник залишився без "даху", він через Труханова почав підбиратися до Ангела. Труханов періодично прилітав з-за кордону в Одесу наводити порядки і підтримувати справи. І коли йому знадобилися ще люди, Володимир був радий "допомогти".

Велика афера з Чорноморським пароплавством

У 1991 році Чорноморське морське пароплавство (ЧМП) включало приблизно 300 морських кораблів, 1100 допоміжних суден, кілька портів і заводів по ремонту суден, а також безліч інших установ. Річний дохід пароплавства (чистими) був близько 1 млрд доларів, а все його майно оцінювалося приблизно в 7 млрд доларів. З огляду на такі доходи, Ангел, звичайно ж, захотів привласнити їх собі.

Так, в 2001 році була запущена схема, спрямована на розкрадання активів ЧМП. Володимир Галантерник став керуючим активами пароплавства, а Валентин Продаєвич - суддею, а згодом і главою одеського Господарського суду. Продаєвича, до слова, всі знають, як того, чиє ім'я повністю відповідає його натурі: він був найбільш корумпованим суддею за всю історію України і Одеси зокрема. Подейкують, свою посаду він купив за 15 млн, але ці витрати йому швидко і з лишком окупилися, враховуючи ще й те, що він був одеським суддею понад 10 років (аж до 2012 року).

Ангел і його угруповання не вигадували нічого нового, а діяли за старою перевіреною схемою: забирали майно нібито за борги. Тому-то "професійні" навички Галантерника якраз тут і знадобилися. Однак з призначенням на посаду керуючого майном ЧМП, він міг розпоряджатися ним на свій розсуд, працюючи в щільній зв'язці з Валентином Продаєвичем, роботі яких час від часу заважали апеляції працівників і мітинги небайдужих одеситів. Під виглядом "спасіння" пароплавства, Галантерник здав судна, які ще залишилися, в оренду, що насправді привело до прискорення банкрутства ЧМП і його "віджимання" через Господарський суд, де в крісло судді якраз на цей випадок була посаджена "своя людина".

Новини та чутки

Тіньовий "смотрящий" Одеси

Злочинна схема по розкраданню ЧМП стала яскравим прикладом того, наскільки необмеженими на початку 2000-х були дії бандитів. Все це призвело до великого скандалу державного рівня, про який ще довго будуть пам'ятати українці. Можливо, саме через це Володимир Галантерник і пішов в тінь. Але навіть якщо галас навколо ЧМП змусив його сховатися від громадськості, він не змусив його припинити займатися рейдерською діяльністю. 

Подейкують, що після того, як Ангерт виїхав до Лондона, Галантерник став його "смотрящим" в Одесі в рамках сфери впливу свого боса.

"Знищення" Аркадії

Хоч би що там було,, Володимир користувався своїми можливостями на повну. І хоча його практично ніхто не бачив і нічого про нього не знав, одесити те й робили, що про нього говорили. Таку увагу він накликав на себе через "знищення" одного з улюблених місць одеситів - Аркадії і Ботанічного саду.

Парк Аркадія, поруч з яким розташовується пляж з такою ж назвою, колись був улюбленим місцем відпочинку багатьох одеситів і приїжджих. Людям подобалося гуляти по центральній алеї, яка втратила свою привабливість через те, що Володимир Галантерник взявся за "реконструкцію" парку. 

Тепер на його місці розташовується торгова зона "Аркадія-Сіті" і якийсь аквапарк. Так звана "реконструкція" була розпочата в 2013 році і тривала аж до 2015-го. За цей час на території парку було вирубано близько 300 дерев, в тому числі і "старожилів". 

Мало того, що одеський бізнесмен зіпсував весь вид Аркадії, так він ще й привласнив її собі. Тепер її активами розпоряджаються фірми, що належать олігарху, а він успішно "качає" гроші за оренду ділянок. Все це добре пояснює, хто такий Володимир Галантерник.

Смерть Ангерта і боротьба за владу

У травні 2017 року по Одесі пройшлася новина про те, що був убитий авторитетний бандит Олександр Ангерт, якого більше знали як Сашу Ангела. Саме він протягом багатьох років контролював тіньові справи курортного міста, хоча і знаходився в останні роки в Лондоні.

Відразу ж після смерті Ангела з'явилося багато охочих зайняти місце "господаря Одеси". А серед одеситів поширилися чутки про те, що вся ця ситуація може призвести до переділу міста і навіть до переобрання мера. Все це, хоч і було не більше, ніж чутками, але не безпідставними, адже нинішній мер Геннадій Труханов колись був поставлений саме Ангертом, якого тепер не стало.

Але не все так просто, адже за Трухановим, як і раніше, стоять інші "авторитети", серед яких - одеський мультимільйонер Володимир Галантерник і бізнесмен Олександр Жуков. Тому якщо хтось захоче скинути Труханова, йому доведеться зіткнутися спочатку з його соратниками, а це не так просто.

Втім, Галантерника дістати простіше, ніж Жукова, який постійно живе в Лондоні, а з Одеси лише приймає доходи, які йому йдуть від спільних з його партнерами підприємств.

А ось Володимиру, мабуть, хтось вже почав вставляти палиці в колеса. Не так давно декілька активістів (не самі від себе, звичайно) захопили пляж біля санаторію ім. Чкалова і підпалили віллу Галантерника, що раніше належала олігархові Василю Хмельницькому. 

Свого часу він наплював на загальні обурення і почав будівництво чи то величезної дачі для себе, чи то прибережного готелю, який давав би хороші доходи. Однак в 2015 році Михайло Саакашвілі все-таки зупинив будівництво, зніс збудовані огорожі і повернув пляж одеситам. Але після його відходу пляж знову відгородили, а будівництво - продовжили (хоч і недовго).Викупивши територію з недобудованим будинком, Галантерник хотів побудувати там нічний клуб, але незабаром пляж і майно розгромили "активісти".

Гучне святкування річниці весілля

У серпні 2018 року одеський бізнесмен і мультимільйонер Володимир Галантерник, який, хоч і знаходиться в Англії, як і раніше контролює тіньові справи в Одесі, шумно відзначив 20 років подружнього життя з Наталією Зінько. Захід пройшов у Франції, в курортному місті Сен-Тропе. 

На святі були Ксенія Собчак, Валід і Омар Арфуш, Олександр Ревва, а також відома група "Ленінград". Наталя подарувала всім присутнім жінкам весільні сукні свого бренду, в яких вони і відгуляли вечірку, - повідомляють журналісти.

Статки і джерела доходів

Як кажуть місцеві експерти, під Галантерником Володимиром знаходиться ряд активів, таких як ринок Привоз, ТЦ "City Center" і зона відпочинку "Аркадія Сіті". Крім цього, він причетний до торговельних об'єктів на Старосінній площі, житлового віп-комплексу "Green Wood", а також до готелю "De Paris". Також, він негласно керує низкою підприємств в сфері девелопменту.

Дата народження
19 грудня 1969
Країна
Україна