Дата народження
03 серпня 1970
Країна
Україна
Соцмережі

Володимир Юрков

Юрков Володимир Іванович: депутат Харківської обласної ради, який знайшов спосіб як передати держкошти своїй дружині

Юрков Володимир Іванович — керівник сільськогосподарського держпідприємства, у якого на тендерах часто перемагає фермерське господарство його дружини.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар’єра
  5. Компромат
  6. Декларація
  7. Посилання
  8. Відео

Біографія

Володимир Іванович Юрков народився 3 серпня 1970 року у селі Братениця Богодухівського району Харківської області.

Освіта

Закінчивши школу, у 1988 році Володимир був призваний до лав радянської армії. Протягом двох років він служив у ВДВ. Після демобілізації вступив до Харківського автотранспортного технікуму. У 2011 році Юрков отримав диплом університету сільського господарства ім. П. Василенко.

Сім’я

Дружину Володимира звуть Лариса. Вона займається підприємництвом. Юрков — багатодітний батько. У нього три дочки: Поліна, Катерина та Ксенія.

Кар'єра

Протягом десяти років (2004 — 2014) Юрков очолював фермерське господарство "Альянс". У 2015 році Володимир був призначений керівником державного підприємства "Іскра". На неоплачуваній посаді директора він працює у ТОВ "Слобожанський Альянс".

ДП "Іскра" зареєстровано у Зміївському районі, у селі Гомільша та підпорядковане Міністерству аграрної політики і продовольства України. "Іскра" займається вирощуванням зернових, бобових, олійних, баштанних культур, коренеплодів, бульбоплодів, вирощуванням ягід, горіхів та інших плодових дерев і чагарників.

Громадсько-політичною діяльністю Юрков почав займатися у 2006 році. Тоді він став депутатом районної ради Змієва. Через дев'ять років Володимир успішно балотувався до Харківської обласної ради від партії "Відродження".

Юрков — член постійної комісії з питань аграрної політики, земельних відносин та природокористування. За ним закріплено Зміївський район.

У 2019 році Володимир Юрков боровся за крісло народного депутата. Від партії "Опозиційна платформа — За Життя" він балотувався по 181-му мажоритарному округу (Зміївський та частина Харківського району). Однак стати парламентарем Володимиру не вдалося.

З результатом у 14,84% він зайняв лише третє місце, пропустивши вперед самовисуванку Валерію Мураєву (23,01%) та Дмитра Мікіша з "Слуги народу" (38,05%).

Компромат

Харківський антикорупційний центр повідомляв, що ім'я Володимира Юркова фігурувало у справі про захоплення земель комунального підприємства "Флора-Сервіс".

Восени 2017 року ліквідатор обласного КП "Флора-Сервіс" Рустам Мухітдінов на засіданні постійної комісії Харківської облради заявив, що на землях підприємства з'явилася невідома техніка, яка знищила 27 дерев.

"За словами Мухітдінова, знесення дерев, які належали підприємству, призвело до зменшення ліквідаційної маси КП. Ліквідатор підприємства також повідомив, що у подіях по знищенню дерев фігурують два депутати обласної ради, а саме заступник голови облради Володимир Скоробагач та Володимир Юрков".

За інформацією харківських антикорупціонерів, депутати "вирішили направити матеріали заяви Мухітдінова в органи прокуратури, Національної поліції та Національного агентства з питань запобігання корупції".

Також ХАЦ повідомляв, про те, що "фірма сім'ї Юркова отримала підряд від держпідприємства, яке очолює сам Юрков".

За даними сайту публічних закупівель Прозорро "ДП "Іскра" уклало угоду з фермерським підприємством "Альянс" з надання послуг, пов'язаних із виробництвом сільськогосподарської продукції вартістю 2,42 мільйона гривень.

Відповідно до договору ФГ "Альянс" зобов'язувалося провести пряме комбайнування, культивацію, оранку, боронування, посів, глибокорихлення, прикочування та обприскування.

"Так, підприємство "Іскра" купило зернові культури і насіння соняшнику у фермерського господарства “Альянс” та продовжує зберігати їх в приміщеннях “Альянсу”, сплачуючи ще 720 тисяч гривень".

ФГ "Альянс" належить Ларисі Юрков — дружині депутата харківської облради, який одночасно й директор ДП "Іскра". Довгий час сам Володимир Юрков був кінцевим бенефіціарним власником та співвласником фермерського господарства "Альянс".

Крім того, за рік до цього ДП "Іскра" уклала чотири договори з ФГ "Альянс" на загальну суму у 7,78 мільйона гривень.

За умовами чотирьох угод, фермерське господарство "Альянс" поставило насіння соняшнику (4,2 тисячі за одну посівну одиницю), кукурудзи (3,1 тисячі за одну посівну одиницю), гречки (24,1 тисячі гривень за одну тонну), мінеральні добрива, забезпечило боронування, дискування, посів, підживлення та зберігання зернових культур та насіння соняшнику.

У квітні 2018 року поліція порушила справу через позики держпідприємства "Іскра" фірмі, якою керує дружина Юркова.

Як відзначають у ХАЦ, "правоохоронці розслідують кримінальне провадження щодо зловживання службовим становищем посадовими особами ДП "Іскра" при складанні за період 2015-2017 року угод про отримання безвідсоткової фінансової допомоги від ФГ" Альянс ". Про це стало відомо з постанови Київського районного суду міста Харків від 23 квітня.

Декларація

У березні 2019 року Володимир Юрков опублікував електронну декларацію про свої доходи за 2018 рік.

У місті Зміїв депутат обласної ради має земельну ділянку (22929 кв.м.), комплекс (1812 кв.м.), а також квартиру (58 кв.м.), якою він володіє у спільній власності зі своїми батьками. Також Володимир задекларував квартиру (68,6 кв.м.) у місті Харків, яка належить його родичу Марку Юркові.

Пересувається депутат на автомобілі Toyota RAV4 2014 року випуску. Машина обійшлася йому в 632 тисячі гривень.

За 2018 рік сукупний дохід Юркова склав 134,7 тисячі гривень. З них у якості зарплати в ДП "Іскра" він отримав 25,9 тисячі, у ФГ "Альянс" — 17,9 тисячі. Дохід від надання майна в оренду — 90,8 тисячі.

Готівкою Володимир задекларував 1,6 мільйона гривень. Третім особам він позичив 900 тисяч гривень.

Посилання

Facebook

Відео

https://youtu.be/ZA77npsWO7s?t=488 

Дата народження
03 серпня 1970
Країна
Україна
Соцмережі