Дата народження
14 жовтня 1958
Країна
Україна
Соцмережі
804

Володимир Кучинський

Радянський український режисер. Театр Володимира Кучинського, перш за все, орієнтований на національно-етичне осмислення буття, Всесвіту, своєї творчості. Театр брав участь і перемагав на багатьох фестивалях.

Дата народження:
14.10.1958 р.
Рідне місто:
Львів

Володимир Кучинський – один із видатних українських драматургів. Проте про його дитинство і студентські роки в пресі не повідомляється. Про цього діяча мистецтв мало що відомо, хоча він прославлений своїми роботами.

Як повідомляється в офіційній біографії, Володимир Кучинський здобув вищу освіту в Москві. Там він осягав мистецтво режисури. Університетським наставником майбутнього драматурга був видатний театральний режисер Анатолій Васильєв.

У 1988-му році разом з Олегом Драчем і Тетяною Каспрук він створив львівський молодіжний театр. У ньому Володимир Кучинський став художнім керівником. Він також виступав як актор.

Львівський молодіжний театр розвивався стрімкими темпами. Його трупа активно та успішно брала участь у багатьох престижних фестивалях України і зарубіжжя. Театру Володимира Кучинського діставалися перемоги та Гран-прі на знакових творчих подіях Польщі, Єгипту, Македонії, Албанії і Росії. Львівський молодіжний театр також брав участь в міжнародних проектах в США, Італії та Великобританії.
У 2007-му році молодіжному театру присвоїли статус академічного. Він також отримав ім'я Леся Курбаса.

Варто зазначити, що театр Володимира Кучинського має ряд відмінних рис. Його основним орієнтиром служить національно-етичне осмислення життя, Всесвіту і власної творчості зокрема. Через мистецтво драматург намагається відновити у свідомості глядачів цілісний зв'язок людини, космосу і творчості. Львівський молодіжний театр - це експеримент, націлений на розкриття акторської індивідуальності.

На його сцені представлені не тільки шедеври світової класики, але також чудові твори, які раніше не знайшли розголосу. Як зазначає Володимир Кучинський, при підборі репертуару він спирається на свою інтуїцію, а не на модні тенденції. На його думку, такий підхід варто застосовувати людям мистецтва, охочих знайти свою нішу і досягти успіху в ній.

Володимир Кучинський ушанований безліччю престижних нагород. У 1989-му році він став володарем премії ім. В. Стуса. У 2000-му році йому вручили премію ім. Л. Курбаса. У 2006-му році Володимир Кучинський отримав Національну премію України ім. Т. Г. Шевченка.

Особисте життя

Володимир Кучинський не поширюється про приватне.

Статок

Інформація про доходи драматурга відсутня у відкритих джерелах.

Дата народження
14 жовтня 1958
Країна
Україна
Соцмережі