Дата народження
08 квітня 1960
Країна
Україна
Соцмережі

Володимир Миколаєнко

Миколаєнко Володимир Васильович: міський голова Херсона

Миколаєнко Володимир Васильович - ексдепутат Херсонської міської ради. Вже вдруге обраний мером міста. Виграв конкурс на найгіршого градоначальника. Був облитий водою та викинутий з кабінету на ожеледицю.  

Біографія

Володимир Миколаєнко народився 8 квітня 1960 року в Херсоні. З 2014-го і до теперішнього часу є мером міста. Фейсбук: facebook.com/mykolaenko.

Сім'я

Одружений, виховав доньку, має двох онуків.

Освіта

Після закінчення школи Володимир вступив у Херсонське морехідне училище, де у 1979 році отримав спеціальність техніка суднової механіки.

Через кілька років продовжив навчання в Херсонському індустріальному інституті, в який вступив у 1984-му, а згодом став студентом Севастопольського приладобудівного інституту.

Кар'єра

Після закінчення училища Миколаєнко влаштувався на базу флоту Владивостока, де перші кілька років своєї трудової діяльності працював механіком судна.

Згодом перевівся на таку ж посаду на Херсонський консервний комбінат, де пропрацював майже 10 років.

Водночас паралельно з роботою отримував вищу освіту. На початку 90-х влаштувався механіком на флот Спілки риболовецьких колгоспів Херсонської області.

У 1993-му очолив приватне підприємство, керівником якого був до 2006 року. Офіційно залишив бізнес через призначення на державну посаду заступника голови Дніпровської райради у м. Херсон.

У тому ж році став депутатом Херсонської міської ради 5-го скликання. У 2010-му знову пройшов до міськради, отримавши депутатський мандат.

У 2014 році Володимир Миколаєнко переміг на виборах міського голови та став мером Херсона. 

У 2015-му знову здобув перемогу на виборах, залишившись на посаді мера. До повторного обрання працював секретарем Херсонської міськради. З початком проросійських мітингів на Сході України виступав проти сепаратистських провокацій та встановлення російської влади у місті.

Компромат

Конкурс на звання найгіршого мера

У результаті онлайн-голосування, яке проводилось на сайті Politeka, було визначено трійку найгірших мерів України. Після підведення підсумків 3-денного інтернет-опитування стала відома трійка найгірших на думку виборців голів обласних центрів. 

Найнижчий рейтинг виявився у мера Херсона Володимира Миколаєнка, якому учасники голосування поставили найбільше негативних оцінок. 

Відразу за ним опинились мер Харкова Геннадій Кернес та мер Києва Віталій Кличко, яким виборці також не поскупилися на негативні оцінки.

Мітинг через перейменування вулиці

Під час мітингу під будівлею міської ради херсонці облили Володимира Миколаєнка водою. Причиною протесту послужило перейменування однієї з вулиць на честь відомої усім Катерини Гандзюк. В акції взяли участь близько 30 людей, які виступали за те, щоб вулицю перейменували на честь загиблого учасника бойових дій на Сході країни Руслана Сторчеуса, як і планувалось раніше.

Житло зі скидкою

За даними ЗМІ, голова Херсона Володимир Миколаєнко посприяв тому, щоб його родичі купили елітне житло за заниженою ціною. 

Про це повідомив міський депутат Артем Кияновський. За його словами, житло, яке знаходиться майже в центрі міста, родичі міського голови отримали задешево.

Нерухомість мер оформив на матір свого зятя, у власності якої опинилося 100 кв.м вартістю всього 100 гривень за метр квадратний.

Помста за нерозчищені дороги

У лютому 2017 року деякі жителі Херсона напали на Миколаєнка, в результаті чого порвали йому пальто. Цікаво, що зробили це не якісь там хулігани, а просто місцеві жителі, які були обурені нерозчищеними дорогами. 

Так, невдоволені роботою мера, активісти увірвалися в кабінет міського голови, витягли його на вулицю та опустили на землю.

Миколаєнко у свою чергу також не залишив інцидент без уваги і тут же написав заяву в міліцію про те, що “радикали” завдали йому тілесних ушкоджень та порвали одяг.

https://youtu.be/dsY4zFZ_CmA

Мер на дитячій гойдалці

У вересні 2017 року Володимир Миколаєнко став зіркою соцмереж, про що повідомляли кореспонденти ТСН та інших інтернет-видань.

Під час відкриття нового дитячого майданчика мер сів на маленький кольоровий літачок, викликавши тим самим насмішки з боку городян.

Фото на дитячому літачку швидко облетіло соцмережі та викликало бурхливе обговорення громадськості. Одні були обурені вчинком міського голови, інші - потішені, а дехто поклав кумедне фото в основу подальших фотожаб, де Миколаєнко їде верхи на бізоні чи сидить на Пізанській вежі.

Прес-служба мерії пояснила ситуацію тим, що оскільки на майданчику під час відкриття не було дітей, мер вирішив сам перевірити гойдалки на міцність.

Декларація

За даними електронної декларації за 2018 рік, Володимир Миколаєнко разом із дружиною володіє трьома квартирами та земельною ділянкою в Херсоні. Крім того, ще дві свої ділянки землі площею 6400 кв.м в Залізному Порту він огороджує парканом та будує там літню кухню й деякі інші споруди.

Дохід мера склав майже пів мільйона гривень.

Основну частину із них він отримав в якості заробітної плати, 44 500 грн - в якості пенсії та ще 1265 грн - в якості щорічної державної виплати учаснику бойових дій. Також він має акції у кількох підприємствах та готівкові заощадження на суму 153 тисяч грн.

Дружина мера отримала 43 400 гривень пенсії та ще 700 грн в якості відсотків від вкладів. Крім того вона зберігає готівкою 180 тисяч грн.

Дата народження
08 квітня 1960
Країна
Україна
Соцмережі