Дата народження
01 січня 1970
Країна
Україна

Всеволод Кожемяко

Біографія

Всеволод народився в 1972 році. Виріс в Харкові. Навчався спочатку в Харківському університеті імені Каразіна на перекладача, а потім - в Міжрегіональній академії управління персоналом на менеджера.

Кар'єра

Власне підприємство «Агротрейд» Кожемяко заснував ще в 1998 році. Тоді воно називалося «Східно-українська агропромислова компанія». Компанія торгувала зерном і цукром, а також забезпечувала агропідприємства і заводи паливно-мастильними матеріалами.

У 2002 році бізнесмен почав набувати нові активи - елеватори і хлібопродуктові комбінати на Харківщині, Сумщині та Луганщині.

У 2006-му зайнявся рослинництвом. Поступово його холдинг став проводити повний цикл дій щодо с/г продукції, від виробництва до продажу.

Сьогодні підприємець каже, що не має активів в окупованих областях України, тому що не хоче давати дохід тим, хто буде вбивати наших солдатів.

Досягнення

Кожемяко є засновником і гендиректором компанії «Агротрейд», яка стала головним постачальником зерна в Україні.

Чутки і скандали

Всеволод Кожемяко не тільки веде бізнес в Україні, а й бере активну участь у житті країни. Він підтримував Євромайдан і постійно допомагає військовим АТО. При цьому, разом з іншими активістами він встиг потрапити в немилість командиру батальйону "Слобожанщина" Андрію Янголенко, який планував їх вбивство. Бізнесмен каже, що ще в 2014-му багато допомагав цьому батальйону, але потім почав займатися іншими частинами, і не може зрозуміти, чому командир вирішив їх "прибрати". На щастя, співробітники СБУ його затримали. "Дуже шкода, що в українському добровільному русі трапляються такі персонажі", - написав на своїй сторінці Фейсбук Кожемяко.

Ще один скандал був пов'язаний з фальсифікацією на користь партії "Відродження" на місцевих виборах в жовтні 2015-го. Бізнесмен опублікував в Фейсбук запис розмов, яка це підтверджує.

В інтерв'ю для журналу "Фокус" Всеволод розповів, що на початку 90-х піднімати бізнес було складно з ряду причин. По-перше, був розквіт рекету і повна відсутність культури ведення бізнесу. Угоди трималися практично на чесному слові, яке далеко не у всіх було "чесним". По-друге, українські силовики займалися свавіллям, що, звичайно, відображалось на бізнесі. І по-третє, представники криміналу хотіли отримувати свою частку. При цьому, бізнесменові вдалося підняти свою справу, і досить успішно. Хоча, як він стверджує, олігархом стати ніколи не хотів і не прагнув.

Статки і джерела доходів

У 2011 році статки Всеволода Кожемяко були оцінені в 126 мільйонів доларів за версією журналу «Кореспондент». Тоді він зайняв 71-е місце серед 100 найбагатших українців. Уже в 2013 році фахівці видання «Фокус» оцінили статки підприємця майже в 35 мільйонів доларів (він виявився в кінці списку топ-200 найбагатших людей України).

Особисте життя і сім'я

Бізнесмен одружений. Має двох доньок.

Фото і відео

Дата народження
01 січня 1970
Країна
Україна