Країна
Україна
Соц.мережі
Жанна Кадирова

Художниця

Дата народження: 1981 р.

Рідне місто: Бровари (Київська область)

Жанна Кадирова з дитинства тяжіла до образотворчого мистецтва. Це зовсім не дивно. Її батько був художником і мріяв, що обидві дочки підуть по його стопах. Так Жанна потрапила в Художню школу ім. Т. Г. Шевченка. Там вона вчилася на відділенні скульптури.

Сьогодні Жанна Кадирова є зіркою сучасного українського образотворчого мистецтва. Як зазначає художниця, вона зображує реальність. Багато киян та гостей столиці почали знайомство з її творчістю завдяки бетонному телескопу, який прикрасив Пейзажну алею старого міста.

У 2006-му році в Москві відбулася перша персональна виставка Жанни. Експозиція отримала назву «Діамант - своїми руками!». Подія проходила в галереї «Ріджина». З того моменту роботи Жанни Кадирової презентуються на персональних і групових виставках в різних галереях України та зарубіжжя.

У 2009-му році Жанна Кадирова зробила дивну, але дуже корисну річ. Вона створила «Пам'ятник новому пам'ятнику» в Шаргороді (Вінницька область). В рамках проекту «Kiev Fashion Park» художниця створила і встановила скульптурні об'єкти «Лавки-графіки».

У 2011-му році Жанна Кадирова стала володаркою спец-премії від «PinchukArtCentre».

Через рік художниця виграла в номінації «Мистецтво в громадському просторі (паблік-арт)». Перемогу в категорії їй приніс твір «Форма світла». Ця премія заснована Сергієм Курьохіним.

В кінці того ж року Жанна Кадирова отримала ще одну премію ім. Казимира Малевича.

У 2013-му році художниця була удостоєна головної премії від «PinchukArtCentre».

Жанна Кадирова бере активну участь у творчому житті країни. Вона є ініціатором багатьох мистецьких проектів та виставок.

Особисте життя

Художниця тримає в таємниці всі подробиці свого особистого життя.

Скандали

У 2009-му році на відкритті клубу «NoName» госпіталізували Жанну Кадирову. Як повідомляється, служба безпеки закладу перевищила свої повноваження. Один з охоронців кинув художницю через плече. Жінка впала головою на асфальт. Результатом стала черепно-мозкова травма і переломи кінцівок. Причина такого вчинку охоронця не повідомляється.

Статок

У 2017-му році Жанна Кадирова увійшла в топ-100 найбільш успішних українок за версією журналу «Новий час». Інформація про прибутки художниці відсутня.

Країна
Україна
Соц.мережі