Дата народження
09 серпня 1980
Країна
Україна
Соцмережі
10

Зоряна Скалецька

Скалецька Зоряна Степанівна: досьє міністра охорони здоров’я без медичної освіти

Скалецька Зоряна Степанівна була одружена з дупататом від БПП та підтримувала діяльність своєї попередниці Улляни Супрун. Про неї повідомляє Політека.

 1. Біографія
 2. Освіта
 3. Сім’я
 4. Кар’єра
 5. Погляди і висловлювання
 6. Компромат і скандали
 7. Декларація
 8. Посилання

  Біографія

  Народилася 9 серпня 1980 року.

  Освіта

  Середню школу закінчила у Львові.

  Вищу освіту здобула в Києво-Могилянській академії, закінчила юридичний факультет.

  У 2011-2012 навчалася на програмі «Дослідницька етика» в Union Graduate College (США).

  Захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора права з медичної тематики в Університеті Марії Склодовської-Кюрі в Любліні.

  Сім’я

  Розлучена. До 2017 року носила прізвище Черненко і була дружиною народного депутата 8 скликання від Блоку Петра Порошенка Олександра Черненка. У колишньої сімейної пари двоє дітей – Маркіян і Ярина.

  Кар’єра

  • У 2001-2006 роках була провідним спеціалістом відділу правового аналізу регуляторних актів в Головному управлінні регуляторної політики Держкомітету України з питань регуляторної політики та підприємництва.
  • З 2006 року викладає в Києво-Могилянській академії. З 2014 року – доцент, з 2015 обіймає посаду заступника декана факультету правничих наук. Також була директором програми Етико-правові питання біоетики, фармацевтичного і медичного права Центру міжнародного захисту прав людини НаУКМА.
  • 2007-2009 – член Консультативної ради з питань охорони здоров’я при парламентському комітеті з питань охорони здоров’я.
  • У 2010-2011 роках була експертом Ради підприємців при Кабміні.
  • У 2011-2012 роках керівник юридичного відділу ВГО Української ліга сприяння розвитку паліативної та хоспісної допомоги.
  • У 2011-2014 роках була головою Комісії з реформування охорони здоров’я Громадської ради при Міністерстві охорони здоров’я України.
  • У 2014-2017 роках – головний експерт медичної групи з питань медичної реформи в об’єднанні громадських активістів «Реанімаційний пакет реформ». Це рух фінансувалося за рахунок західних фондів і просував пакет реформ від Уляни Супрун.
  • Брала участь у всеукраїнських та міжнародних наукових заходах, викладала в школах з медичного права. Автор ряду публікацій в галузі медичного права та навчально-методичних посібників.
  • Займає пост директора громадської організації “Форум здоров’я” і є членом Всесвітньої Асоціації медичного права.
  • 29 серпня 2019 року призначена міністром охорони здоров’я України.

  Погляди і висловлювання

  В цілому Зоряна Скалецька демонструвала підтримку реформам, проведеним Уляною Супрун, однак деякі моменти в ній вона критикує. Вона підтримала ідею МОЗ про введення міжнародного медичного іспиту для випускників медичних вузів IFOM, але була не згодна з методами його введення.

  “Логіка МОЗ зрозуміла: в тестах йдеться про анатомію і фізіологію, яка однакова у всьому світі. Проте американська система подачі інформації в освітньому процесі відрізняється від української. Українці завжди вчать теорію, а потім розбирають її на прикладах. Американці спочатку розбирають приклади: відомі, життєві, реалістичні, а потім переходять до теорії. І тести, які днями здавали українські студенти, побудовані за американськими принципам, за якими не вчили українських студентів. Не надавши їм цю інформацію, не відкоригує ав навчальний процес, ми отримали той хаос, який маємо”.

  Вона підтримувала ідею колишнього міністра Олександра Квіташвілі дати автономію лікарням, а по суті – перекласти їх фінансування на місцеві бюджети.

  Також Скалецька брала участь у введенні пілотних проектів по роботі екстреної медичної допомоги у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та Києві. Результатом впровадження цих проектів стало обмеження приїзду швидкої допомоги за викликами, явно не пов’язаними із загрозою для життя.

  Компромат і скандали

  Скалецька не має медичної освіти, за винятком проходження декількох 1-2 місячних курсів, в тому числі дистанційних, з різних питань медицини – від фінансування до етичних проблем.

  Про ймовірне призначення Скалецької міністром охорони здоров’я стало відомо з листування Михайла Радуцького під час першого засідання нової Верховної Ради 29 серпня 2019 року.

  Деякі джерела вважають, що призначення Скалецької протегували західні партнери України. Як пишуть ЗМІ, «впливові західні емісари приїжджали до Києва, щоб схилити Зе залишити на своєму посту Уляну Супрун. Однак в.о. міністра виявилася занадто токсичною кандидатурою – у неї різко негативний рейтинг народної довіри. Тому, в кінцевому рахунку, прийшли до компромісу – Супрун йде, але на її місце прийде людина, яка буде втілювати той же курс руху української медицини – згортання державного забезпечення і введення платної медичної допомоги. А також лобіювання інтересів американських і європейських фармкомпаній».

  Декларація

  Свіжих декларацій Зоряни Скалецької немає, але в декларації чоловіка за 2017 рік вона значиться власником всієї сімейної нерухомості. Їй належали дві квартири в Києві площею 71,6 і 50,5 м, дачний будиночок площею 69,6 квадартов і земельна ділянка площею 560 квадратних метрів в Києві. Загальний дохід Зоярни Чернецької тоді становив 238 тисяч гривень.

  Посилання

  Сторінка Зоряни Черненко в Фейсбуці

  Дата народження
  09 серпня 1980
  Країна
  Україна
  Соцмережі