/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F173%2Fb262499b0cccfccf46b4557c74403c3e.jpg)
LYNK+ знайшла спосіб, як зробити водоблоки для відеокарт більш доступними
Німецька компанія LYNK+, раніше відома як TechN, представила новий підхід до рідинного охолодження графічних прискорювачів.
У рамках виставки Computex 2023 вона показала концепт модульної СРО, у якій пропонується використовувати водоблок із литого алюмінію.
Ознайомитися з незвичайною новинкою вдалося відомому ентузіасту Роману «der8auer» Хартунгу.
Модульні системи рідинного охолодження не можна назвати чимось новим.
Такі продукти, наприклад, багато років пропонує компанія Alphacool.
Головна «фішка» рішення LYNK+ у водоблоці повного покриття.
Він виконаний не за допомогою ЧПК-верстата із цільного шматка металу, а методом лиття з подальшою фінішною обробкою.
Це дозволяє при великих обсягах виробництва суттєво зменшити вартість водоблоку.
Як підкреслив der8auer, його ціна буде не більшою, ніж у повітряної системи охолодження відеокарти.
Всі інші елементи СРО (радіатор, вентилятори, помпа, шланги) є окремим модулем, який можна буде використати при апгрейді на відеокарту з аналогічним водоблоком.
Для цього передбачено спеціальну систему з'єднань, причому користувачеві достатньо відкрутити/закрутити один болт.
Що стосується ефективності такого рішення, то йому під силу охолодити Radeon RX 7900 XTX з 345-ватним енергоспоживанням у стрес-тесті Fur.
Більше інформації про незвичайну систему охолодження для 3D-прискорювачів від LYNK+ є у відеозвіті Романа.
