/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F278%2F289e16ac8ee433d3964476755f9481b9.jpg)
У Києві лише 9% інтернет-мереж стійкі до знеструмлень. У Львові — 60%
Наразі в середньому 37% абонентів фіксованих інтернет-мереж в Україні мають підключення, стійке до тривалих знеструмлень, повідомив Liga.Tech директор Департаменту з розвитку фіксованого інтернету Мінцифри Юрій Мацик.
Під час відключень електрики перевагу матимуть ті абоненти, що отримують послугу за технологією PON — passive optical network, пасивна оптична мережа.
Оператори переходять на стійкіші технології нерівномірно. Найгірша ситуація — в Києві, лише 9% мереж підтримують PON. Натомість у Львові, Київській, Рівненській, Тернопільській областях — близько 60%.
80% трафіку йде через вайфай, а 20% — через мобільну мережу. Коли зникає електрика, люди перемикаються на мобільний інтернет, який фізично не може пропустити вп’ятеро більший потік даних. Відповідно, наявність фіксованого інтернету вдома дозволить довше бути з мобільним зв’язком.
У Мінцифрі радять громадянам купити павербанк для вайфай-роутера. Навіть коли оператор надає доступ до інтернету, вдома слід самостійно потурбуватись про живлення роутера під час знеструмлень.
Щодо мобільних операторів, то з минулого року їх усії зобов’язали підтримувати мережі упродовж 72 годин без електроенергії. Регулятор стверджує, що оператори досі не готові до трьохденних блекаутів.
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті
