/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F278%2Fbac09a136c74940c450dcea6ad4a77b1.jpg)
У Львові закрили банером мозаїку, яку Інститут нацпам’яті пропонував демонтувати
На львівському будинку, що на проспекті Чорновола 59, закрили банером мозаїку радянського періоду, повідомляє телеграм-канал «Так люблю той Львів».
Це панно внесено до особливо цінних історичних мозаїчних творів, перелік яких міська рада затвердила 2019 року.
Будівлю було збудовано у 1980-х роках як будинок побуту «Ювілейний». Фасад прикрашає мозаїчне панно «Дружба українського і російського народів» авторства львівського монументаліста Євгена Безніска.
Раніше з мозаїки демонтували фрагмент із зображенням серпа і молота. Попри це Інститут національної пам’яті у 2020 році запропонували прибрати твір із публічного простору. На це у міськраді відповіли, що панно вже «декомунізоване».
Саму будівлю планують реконструювати — фірма «Вест-грант» отримала містобудівні умови у 2021 році. Збираться додати офісні поверхи, оновити фасад і при цьому зберегти панно. Мозаїку видно на опублікованих раніше ескізах проєкту.
Торік у Львові знищили мозаїку авторства Богдана Сойки у приміщенні будівлі «Торгпреса». Власник погодився відновити її власним коштом. Згодом у Львові для посилення захисту мозаїк почали позначати їх пам’яткоохоронним знаком «Блакитний щит».
- #Львів
- #Мозаїка
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті
