/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F207%2Ff0022b2101f117e929cb91e7d55d0c09.jpg)
В Дрогобичі вчетверте провели кулінарно-мистецький фестиваль “Ґаздиня Фест”
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F207%2Ff0022b2101f117e929cb91e7d55d0c09.jpg)
Вчора, 30 грудня, у Дрогобичі вчетверте відбувся фестиваль галицьких кулінарних традицій «Ґаздиня Фест». На площі Замкова Гора накрили понад 40 гостинних столів та демонстрували свої кулінарні витвори вправні господині не лише з Дрогобича і Стебника, а й з усіх сіл територіальної громади. До заходу долучилися працівники культурно-освітньої сфери – народних домів, дитячих садків, шкіл, а також управлінь і комунальних установ Дрогобицької міської ради. Вперше цьогоріч участь у фестивалі брала участь ґаздиня з Києва.
Про це пишуть Фотографії старого Львова з посиланням на Львівську мануфактуру кави.
“Фестиваль “Ґаздиня-фест” не просто відроджує та продовжує давні кулінарні традиції Галичини, він об’єднує всю нашу територіальну громаду спільною ідеєю: духом українського Різдва. Сьогодні тут на площі зібралися представники з усіх куточків Дрогобицької громади та демонструють свої кулінарні і мистецькі таланти. Але ми ні на мить не забуваємо, що на сторожі цього святкового дійства і всіх нас стоять українські воїни, за що їм великий уклін і шана. І це не просто слова, адже всі вторговані кошти під час заходу підуть на підтримку ЗСУ”, – розповів депутат Львівської обласної ради, член журі фестивалю Сергій Оленич.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F207%2F0eb61f59b2d40941e51760e3ef70de11.jpg)
Для фестивалю господині напекли та наварили найрізноманітніші смаколики і страви – пампухи, пляцки, струцлі, оригінально оздоблені канапки, голубці, холодець, салати, ковбаси і обов’язковий атрибут Різдва – кутя. До цього пропонували різноманітні напої. А працівниці Молодіжного центру “Під КОЦом” свої страви приготували за рецептами Ольги Франко. Кожен стіл був задекорований та прикрашений символами Різдва – ялиновими гілками, дідухами, виробами з соломи.
Роботу вправних ґаздинь оцінювало журі, до якого увійшли міський голова Дрогобича Тарас Кучма, депутат Львівської обласної ради Сергій Оленич, депутатка Дрогобицької міської ради Марта Слотило та голова журі, почесна гостя – українська акторка, телеведуча та громадська активістка Римма Зюбіна, яка цьогоріч запросила до складу журі ще й відому телеведучу Світлану Леонтьєву.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F207%2Fe6a18d7bf11dd85172f98419dc3e66b1.jpg)
Римма Зюбіна розповіла журналістам, що популяризує дрогобицький кулінарний фестиваль за кожної можливості. Ось і цього разу на її запрошення приїхали її подруги зі Львова.
“Я популяризую це свято, тому що мені хочеться поділитися з усім світом, що тут відбувається справжнє, українське, родинне гостинне дійство зі збереженням давніх традицій. У нас уже з 2014 року народилося ціле покоління, яке все своє життя живе під час війни. Ми не можемо поставити життя на паузу. Тут немає чогось такого, що суперечить морально-етичним законам, за якими ми всі живемо. Бо у кожної ґаздині, яка тут є, або хтось із рідних служить, або пропав безвісти, або вже похоронили… Але вони знаходять в собі ці сили жити далі. І як існує різдвяна традиція на Святвечір зв’язувати всі ложки і вилки соломою, щоб родина була як одне ціле – так само фестиваль – це якраз така подія, яка нас зв’язує”, – поділилася враженнями Рима Зюбіна.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F207%2Fb288e56196ed52534caae83c29362bba.jpg)
Під час заходу хвилиною мовчання вшанували усіх воїнів, які віддали життя за Україну. Відтак пролунав державний гімн.
Поки журі дегустувало страви, на площі панувала атмосфера українського Різдва, лунали колядки і щедрівки, зокрема виступав Прикарпатський ансамбль пісні та танцю “Верховинка”, хор “Боян Дрогобицький”, а також колективи Народного дому ім. Івана Франка та інші колективи, як місцеві, так і Народних домів громади.
Тарас Кучма у вітальному слові наголосив, що саме завдяки воїнам на передовій ми тут в тилу сьогодні можемо святкувати.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F207%2F76f7d98be276dec8ad7b30f01cbfd803.jpg)
“Воїни за це борються. Щоб ми могли славити новонародженого Ісуса. Щоб ми могли їм допомагати молитвою, колядою та пришвидшувати нашу допомогу”, – зазначив Тарас Кучма.
Кульмінацією дійства стало оголошення переможців фестивалю.
1 місце здобув колектив Народного дому села Залужани.
2 місце – управління праці та соціального захисту населення ДМР
3 місце – колектив Народного дому села Гаї Нижні.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F207%2F30c2484bf0971c94fef548241549c019.jpg)
Приз глядацьких симпатій завоював колектив Дрогобицької дитячої музичної школи №2 ім.Р. Сороки.
Усі учасники отримали цінні подарунки від меценатів фестивалю. Організувало дійство Управління культури та розвитку туризму, зокрема керівниця відділу культури та мистецтв Леся Татарська, яка є засновницею фестивалю.
