У Латвії презентували виставку, що популяризує кримськотатарську спадщину України
У Латвії презентували виставку, що популяризує кримськотатарську спадщину України

У Латвії презентували виставку, що популяризує кримськотатарську спадщину України

У Ризі, в Латвійському національному художньому музеї, відкрилася виставка «QALQAN. Symbols of Crimean Tatars», присвячена культурі кримськотатарського народу. Про це повідомило Посольство України в Латвії.

Центральними експонатами стали декоративні щити — qalqan, створені українським художником Рустемом Скибіним. Традиційний бойовий щит кримських татар у його інтерпретації перетворюється на сучасний артоб’єкт із глибокою символікою, що поєднує елементи народного орнаменту та керамічного мистецтва.

У Латвії презентували виставку, що популяризує кримськотатарську спадщину України - Фото 1
Kaspars Teilāns, Latvijas Nacionālais mākslas muzejs / facebook
У Латвії презентували виставку, що популяризує кримськотатарську спадщину України - Фото 2
Kaspars Teilāns, Latvijas Nacionālais mākslas muzejs / facebook
Під час церемонії відкриття Посол України в Латвії Анатолій Куцевол зазначив: «Крим — це Україна, а його культура – невіддільна частина української ідентичності».

Дипломат підкреслив, що навіть в умовах тимчасової окупації півострова держава продовжує підтримувати кримськотатарську культуру та представляти її у світі як невід’ємну частину українського культурного простору.

У Латвії презентували виставку, що популяризує кримськотатарську спадщину України - Фото 3
Kaspars Teilāns, Latvijas Nacionālais mākslas muzejs / facebook
У Латвії презентували виставку, що популяризує кримськотатарську спадщину України - Фото 4
Kaspars Teilāns, Latvijas Nacionālais mākslas muzejs / facebook

На відкритті були присутні Міністерка культури Латвії Агнесе Лаце, Державний секретар Міністерства оборони Айварс Пуріньш, директорка музею Мара Лаце, а також представники латвійських державних інституцій і мистецтвознавці.

Виставку організовано за підтримки Посольства України в Латвійській Республіці, ГО «EL CHEBER» та Національного музею народної архітектури та побуту України.

До 26 жовтня відвідувачі можуть оглянути експозицію у Купольному залі музею. Посольство України висловило вдячність організаторам, зазначивши, що такі культурні події є проявом українсько-латвійської солідарності та засобом підтримки української культурної дипломатії.

Раніше ZN.UA повідомляло, що в Ботсвані та Південно-Африканській Республіці відбулася перша африканська презентація мистецького проєкту «Ікони на ящиках з-під озброєнь». Проєкт демонструють у різних країнах уже понад десять років. За цей час виставка пройшла більш ніж у ста містах світу. Серед її відвідувачів були Папа Римський і Король Чарльз III.



Джерело матеріала