У Києві відкрилися дві виставки про збережену спадщину Чорнобиля
У Києві відкрилися дві виставки про збережену спадщину Чорнобиля

У Києві відкрилися дві виставки про збережену спадщину Чорнобиля

У просторі Музею Івана Гончара відкрилися виставки «Чорнобиль: врятовані скарби Полісся» та «Ліна Костенко в чорнобильських експедиціях», що покликані представити зафіксовану та збережену спадщину Чорнобиля.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Сьогодні ми відкриваємо дві виставки, присвячені 40-м роковинам Чорнобильської катастрофи. 40 років тому сталася безпрецедентна подія — аварія на Чорнобильській АЕС, яку обґрунтовано вважають найбільшою техногенною й екологічною катастрофою сучасності. Її наслідки позначилися на всіх сферах суспільного життя. Це торкнулося і культури. Під загрозою опинилася етнокультура Поліського краю. Упродовж понад трьох десятиліть сотні науковців працювали над порятунком цієї культурної спадщини», - сказав директор Державного наукового центру захисту культурної спадщини від техногенних катастроф Ростислав Омеляшко.

У Києві відкрилися дві виставки про збережену спадщину Чорнобиля - Фото 1У Києві відкрилися дві виставки про збережену спадщину Чорнобиля / Фото: Юлія Овсяннікова, Укрінформ1 / 22
У Києві відкрилися дві виставки про збережену спадщину Чорнобиля - Фото 2У Києві відкрилися дві виставки про збережену спадщину Чорнобиля - Фото 3У Києві відкрилися дві виставки про збережену спадщину Чорнобиля - Фото 4У Києві відкрилися дві виставки про збережену спадщину Чорнобиля - Фото 5У Києві відкрилися дві виставки про збережену спадщину Чорнобиля - Фото 6У Києві відкрилися дві виставки про збережену спадщину Чорнобиля - Фото 7У Києві відкрилися дві виставки про збережену спадщину Чорнобиля - Фото 8У Києві відкрилися дві виставки про збережену спадщину Чорнобиля - Фото 9У Києві відкрилися дві виставки про збережену спадщину Чорнобиля - Фото 10У Києві відкрилися дві виставки про збережену спадщину Чорнобиля - Фото 11У Києві відкрилися дві виставки про збережену спадщину Чорнобиля - Фото 12У Києві відкрилися дві виставки про збережену спадщину Чорнобиля - Фото 13У Києві відкрилися дві виставки про збережену спадщину Чорнобиля - Фото 14У Києві відкрилися дві виставки про збережену спадщину Чорнобиля - Фото 15У Києві відкрилися дві виставки про збережену спадщину Чорнобиля - Фото 16У Києві відкрилися дві виставки про збережену спадщину Чорнобиля - Фото 17У Києві відкрилися дві виставки про збережену спадщину Чорнобиля - Фото 18У Києві відкрилися дві виставки про збережену спадщину Чорнобиля - Фото 19У Києві відкрилися дві виставки про збережену спадщину Чорнобиля - Фото 20У Києві відкрилися дві виставки про збережену спадщину Чорнобиля - Фото 21У Києві відкрилися дві виставки про збережену спадщину Чорнобиля - Фото 22У Києві відкрилися дві виставки про збережену спадщину Чорнобиля - Фото 23

Він наголосив, що це були безпрецедентні для української культури пошуково-рятувальні експедиції. За його словами, ці виставки є результатом цієї багаторічної роботи.

У Києві відкрилися дві виставки про збережену спадщину Чорнобиля - Фото 24

«Символічно, що виставка проходить саме в цьому приміщенні, куди свого часу звозили перші знахідки. Спочатку таких локацій було три: підвали адміністрації зони відчуження, Іванківський історико-краєзнавчий музей та музей Івана Гончара. Саме тут із 1994 року ми зберігали ці речі. Пам’ятаю, на місці, де ми зараз стоїмо, була земляна підлога, розміщувалися скульптури. А в сусідній залі ми опрацьовували знайдені пам’ятки. Відтоді минуло багато часу», - сказав Омеляшко.

У Києві відкрилися дві виставки про збережену спадщину Чорнобиля - Фото 25

Генеральний директор Національного центру народної культури «Музей Івана Гончара» Петро Гончар наголосив на унікальності виставки та її значенні для збереження культурної спадщини регіону.

У Києві відкрилися дві виставки про збережену спадщину Чорнобиля - Фото 26

«Для нас велика честь долучитися до створення цієї виставки. Вона особлива і своїм явищем, і культурою цього регіону. Частину експонатів ми свого часу допомагали зберігати саме тут, коли ще не було належних умов», - сказав він.

У Києві відкрилися дві виставки про збережену спадщину Чорнобиля - Фото 27

За словами Гончара, робота зі збереження поліської спадщини є справжнім подвигом науковців, які понад 30 років збирали та рятували культурні цінності. «Те, що зроблено за ці десятиліття - це величезна праця. Цю колекцію неможливо переоцінити: і дерев’яні вироби, і одяг - усе це демонструє неймовірне розмаїття й силу традиції навіть у межах одного регіону», — підкреслив він.

У Києві відкрилися дві виставки про збережену спадщину Чорнобиля - Фото 28

Виставка «Чорнобиль: врятовані скарби Полісся» демонструє врятовані від небуття унікальні пам’ятки народної культури регіону: предмети традиційного побуту і господарської діяльності поліщуків, комплекси вбрання, відтворення фрагментів хатнього інтер’єру, твори народного художнього мистецтва, вироби найбільш поширених промислів і ремесел на Поліссі. В експозиції також можна познайомитися з пісенним фольклором, тематичними відеоматеріалами, документальними фільмами тощо.

Читайте також: У Німеччині відкрили масштабну виставку до 40-х роковин Чорнобильськоїкатастрофи

Фотовиставка «Ліна Костенко в чорнобильських експедиціях» сформована з двох блоків: масштабної візуальної хроніки тридцятирічних польових досліджень, здійснюваних різними експедиціями, та світлинами, що відображають безпосередню участь письменниці, дослідниці та рятівниці культурної спадщини Українського Полісся в них.

Експозиція діятиме з 15 квітня до 31 травня.

Як повідомляв Укрінформ, три провідні українські хори Канади об’єднають зусилля для проведення меморіального концерту до сорокової річниці трагедії на Чорнобильській АЕС. Захід відбудеться 26 квітня в базиліці Святого Павла у Торонто.

Фото: Юлія Овсяннікова, Укрінформ

Більше наших фото  можна купити тут 



Джерело матеріала
loader