/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F193%2Fe7c0b5423137a80ce0f09801c6d366a7.jpg)
Українська громада представила народні танці та вокальні номери на міжнародному фестивалі в Туреччині
Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.
В українському павільйоні представлені вироби українських майстрів, традиційні вбрання та сувеніри, проводяться майстер-класи, на сцені фестивалю українські колективи презентували народні танці та вокальні номери.
“Ми раді представити Україну і як країну з багатою культурою та традиціями, і як націю, яка вже багато років захищає свою свободу. Для нас важливо розповісти і про минуле, і про те, що відбувається сьогодні. Про силу українців, єдність та здатність зберігати найцінніше у найскладніші часи”, - сказала в коментарі Укрінформу голова української спілки в Анкарі Ірина Амбаркютюкоглу.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F193%2F936faad13f7a92f2df280e5d09fed6fd.jpg)
За її словами, участь у таких міжнародних заходах дає змогу українській громаді не лише популяризувати культуру, а й зміцнювати міжнародну підтримку України.
“Ми далеко від Батьківщини, але й за тисячі кілометрів через мистецтво, традиції, музику, волонтерство ми підтримуємо невидимий, але дуже сильний зв'язок. Кожен, хто відвідує український павільйон, може краще зрозуміти нашу країну, познайомитися з її цінностями та стати частиною міжнародної спільноти, яка підтримує українців у ці складні, але дуже героїчні часи”, - сказала Амбаркютюкоглу.
Українська громада презентувала на фестивалі народні танці та вокальні номери, а також знайомить гостей із культурною спадщиною України. Художниця Анна Полат провела майстер-клас із петриківського розпису.
“Для багатьох відвідувачів та учасників фестивалю знайомство з Петриківським розписом відбулося вперше. Вони із великим захопленням намагалися відтворити основні елементи традиційного українського декоративного мистецтва, що входить до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО. Виходило по-різному, але сам процес дуже надихав”, - сказала Полат.
У фестивалі беруть участь представники європейських країн, зокрема Нідерландів, Латвії, Молдови, Болгарії, Словенії. Крім того, свої культури представили ОАЕ, Домініканська Республіка, Індія, Венесуела, Мальдіви, Індонезія, Панама, Чилі, Парагвай, Аргентина, Колумбія, Бангладеш та інші. Загалом представлено 25 країн.
Програма триденного фестивалю включає культурні презентації, виступи міжнародних творчих колективів, театральні постановки, показ традиційного одягу, майстер-класи з народного мистецтва, музичні та танцювальні програми. Павільйони фестивалю оформлені у вигляді кочових шатрів, експозиції в них присвячені традиційній культурі різних народів світу.
Як повідомляв Укрінформ, у місті Раквере пройшов традиційний фестиваль-ярмарок «Велика родина» (Suur perekond), який кожні два роки об'єднує творчі сили української діаспори, естонських колективів та представників інших національно-культурних товариств з усієї Естонії.
Фото: Українська спілка в Анкарі
