/https%3A%2F%2Fglavcom.ua%2Fimg%2Farticle%2F5453%2F70_main.jpg)
Антикорупційна прокуратура склала підозру Продану
Прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури склав та підписав письмове повідомлення про підозру у незаконному збагаченні щодо колишнього виконувача обов’язків голови Державної фіскальної служби Мирослава Продана, який напередодні не з’явився на допит.
Про це інформує прес-служба САП.
У відомстві зазначили, що прокурорами двічі на 8 та 15 листопада Продан викликався до САП, однак, на виклики екс-чиновник не з’явився та до теперішнього часу не надав документів щодо поважності причин неявки.
Опубліковані в соціальній мережі заяви про перебування закордоном на лікуванні не знайшли свого підтвердження у передбачений кримінальним процесуальним законом спосіб.
Незважаючи на виклики та запити прокурорів, суб’єктом та його захисниками дотепер не повідомлено ні місця (адреси) перебування, ні назви медичного закладу, де, згідно інформації з соцмережі, він перебуває на лікуванні, додали там.
Колишнього посадовця САП підозрює у набутті за час роботи на посадах виконуючого обов’язки заступника та голови Державної фіскальної служби України з липня 2016 року по червень 2018 року у власність грошових коштів у сумі понад 89 млн.
грн., за які для його особистого користування придбано низку об’єктів нерухомого майна і транспортних засобів.
З метою приховування належності дійсного власника, реєстрація права власності здійснювалась на близьку особу.
Серед придбаних за вказаний період об’єктів:.
2 квартири у елітній столичній новобудові вартістю 6,7 млн.
два будинки в Турецькій Республіці вартістю 78 млн.
три автомобілі представницького класу, загальною вартістю 3,4 млн.
Також слідством перевіряється причетність особи до придбання інших об’єктів нерухомості в місті Києві та люксових автомобілів.
Разом з тим Продана втретє викликано на допит о 10 годині 20 листопада.
Кримінальний закон, згідно ч.3 ст.368-2 КК України (набуття службовою особою, уповноваженою на виконання функцій держави, у власність активів у значному розмірі, законність підстав набуття яких не підтверджено доказами, а також передача нею таких активів будь-якій іншій особі, вчиненими службовою особою, яка займає особливо відповідальне становище), передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна.
У середині листопада Продан підтвердив інформацію ЗМІ, що він виїхав з України.
За його словами, він це зробив з лікувальною метою.
Слідчі звинувачують Продана у незаконному збагаченні.
Продан заявляє, що має намір повернутися в Україну, але після лікування.
Заради чого прем’єр пожертвував Проданом.

