Справа секс-шпигунки: Як американські слідчі планують використати Бутіну
Справа секс-шпигунки: Як американські слідчі планують використати Бутіну

Справа секс-шпигунки: Як американські слідчі планують використати Бутіну

Справа Марії Бутіної, росіянки, яку звинувачують у виконанні ролі агента Кремля в США, несподівано вельми пришвидшилась.

Зокрема, захист Бутіної і вашингтонська федеральна прокуратура направили судді Тані Чаткен, яка розглядає справу, спільний запит на проведення позачергового засідання.

На якому Бутіна, згідно з умовами її угоди з правосуддям, повинна визнати себе винною.

Засідання заплановане на середу - а в силу різниці в часі його результати стануть відомими у Європі тільки в четвер.

Суддя заборонила як Бутіній, так і прокуратурі публічно коментувати подробиці угоди, яку вони уклали, тому чітко пояснити, на що саме погодилась Бутіна - і яку інформацію вона надасть слідству в обмін на істотне зменшення покарання, наразі не може ніхто.

Але в загальних рисах умови цієї угоди вже промальовуються.

Зокрема, за даними The New York Times, в судових матеріалах, де викладається суть угоди зі слідством, звинувачення стосовно Бутіної помітно скромніші, ніж були озвучені після її затримання в липні.

Як підкреслює газета, "в нових документах не згадуються найпікантніші звинувачення проти Бутіної - що вона використовувала секс для шпигунської діяльності".

Замість цього росіянка постає як "інструмент в руках впливових людей, які допомогли їй проникнути в Національну стрілецьку асоціацію США і в Республіканську партію".

Більше того, прокурори прийшли до думки про те, що вступ Бутіної на магістерську програму був викликаний щирим бавжанням вчитися.

Натомість, позбувшись "полунички" і частини звинувачень, росіянка, вочевидь, буде змушена зробити якісь публічні зізнання, які проллють світло на її роль у діяльності російських лобістських груп у США.

Про глибину і інформативність цих зізнань наразі можна тільки здогадуватись.

Найбільш ймовірним є варіант, який полягає у тому, що Бутіна визнає сам факт роботи в інтересах Кремля - навзамін отримавши п'ять чи шість місяців тюрми і депортацію на батьківщину.

Куди прибуде майже що героїнею.

На кшталт Анни Чепмен.

На вірогідність такого варіанту вказує той факт, що російські консульські працівники навідувались до Бутіної з дивовижною регулярністю, та ненастанно клопотали перед пенітенціарною системою за покращення умов її утримання.

За такого варіанту американські слідчі отримують те, що хотіли - підтвердження російського втручання в політичне життя США.

Це підтвердження в перспективі принесе щедріше державне фінансуваня контррозвідників, та зручні аргументи для тих конгресменів, які вважають Росію найбільшою загрозою для сучасного Заходу.

Російська влада теж отримує те, чого хотіла - припинення неприємного процесу, суть якого зведеться до того, коли, з ким і за яких умов переспала Бутіна - принаймні, саме ці питання найбільше цікавитимуть пресу певного штибу.

Сама Бутіна отримає можливість вийти на волю за лічені місяці.

Можливий, втім, й інший варіант.

Який полягає у тому, що російська шпигунка - не така тривіальна "солодка приманка", як то виглядає з матеріалів преси, а таки якийсь фахівець.

Який дасть американським слідчим і контррозвідникам деталізовану інформацію як про власну діяльність, так і про все, що знає стосовно агентурної роботи бодай того ж Торшина, під кураторством якого вона працювала.

Після чого тихо розчиниться на американських просторах, скориставшись програмою захисту свідків, змінивши прізвище, ім'я, і місце роботи.

Й уникнувши в такий спосіб своєї порції "Новічка".

Втім, той факт, що більшість доказів проти Марії Бутіної добули з її власного комп'ютера та смартфона, більш вірогідним видається все-таки перший варіант.

Джерело матеріала
loader
loader