/https%3A%2F%2Fstatic2.gazeta.ua%2Fimg2%2Fcache%2Fpreview%2F884%2F884585_w_800.jpg%3Fv%3D0)
ГРУ отруїло "Новачком" постачальника зброї в Україну
Третій учасник замаху в Солсбері, що ховається під вигаданим ім'ям "Сергій В'ячеславович Федотов", був пов'язаний з отруєнням "Новачком" постачальника зброї в Україну.
Йдеться про замах на болгарського підприємця Омеляна Гебрева у квітні 2015 року, повідомляє The Insider.
Агентурне ім'я Федотов отримав у 2010 році і в наступні 8 років активно подорожував Європою та Середньою Азією.
у 2014-му був, наприклад, у Празі, а потім в Британії - під час отруєння Скрипалів.
Федотов також відвідував Болгарію, коли там отруїли Гебрева.
Як встановила експертиза — речовиною класу "Новачок".24 квітня 2014 року "Федотов" прилетів з Москви в болгарське місто Бургас.
Мав зворотний квиток на 30 квітня, але опинився у Стамбулі вже ввечері 28-го,звідки купив квиток до Москви.
Раніше в цей день госпіталізували Омеляна Гебрева.
Він утратив свідомість на прийомі, який він влаштовував в Софії.
Приблизно в той же час погано себе відчули син Гебрева і один з топ-менеджерів компанії.
Усі троє мали симптоми важкого отруєння.
Через місяць Гебрев вийшов з коми і його стан став поліпшуватися.
Пізніше він розповів Bellingcat і The Insider, що в травні його стан знову різко погіршився і він знову потрапив до шпиталю.
Зазначається, що в травні "Федотов" літав в Болгарію на три дні.
Звідти повертався не замовленим рейсом, а зробивши гак через Сербію.

