/https%3A%2F%2Fglavcom.ua%2Fimg%2Farticle%2F6821%2F36_main.jpg)
Влада Іспанії оголосила 10-денний траур за жертвами Covid-19
Прем'єр-міністр Іспанії Педро Санчес оголосив в суботу, 23 травня, офіційний державний траур у пам'ять про численних жертв коронавірусу.
Починаючи з 26 травня по всій країні впродовж десяти днів приспустять прапори.
Це найбільший за тривалістю державний траур в історії демократії в Іспанії, уточнив Санчес.
Іспанія, в якій натепер налічується майже 235 тисяч інфікованих і понад 28,6 тисячі загиблих, є однією з країн, що найбільше постраждали від пандемії коронавірусу в світі.
За словами Санчеса, планується провести також масштабні жалобні заходи з вшанування пам'яті жертв коронавірусу під керівництвом короля Феліпе VI.
Очікується, що ці заходи відбудуться наприкінці червня, коли сплине запроваджений раніше надзвичайний стан.
20 травня парламент Іспанії схвалив - уже вп'яте - подовження надзвичайного стану до 6 червня.
Нині уряд розглядає можливість подальшого подовження чинності цього періоду.
Щодо плану виведення країни з локдауну, очікується, що цей розділений на чотири етапи пакет заходів завершиться наприкінці червня.
При цьому влада розглядає створення так званих «безпечних коридорів» для мандрівників.
Раніше Іспанія відновила повітряне і водне сполучення з Італією.
«Усім мандрівникам з Італії доведеться пройти двотижневий карантин перед тим, як потрапити до Іспанії», - йдеться у повідомленні і додається, що заборона на польоти та поромне сполучення була введена кілька місяців тому.
Греція знову відкриється для іноземних туристів 15 червня, проте спочатку вона буде приймати гостей тільки з 20 країн.
Також Португалія вже готова приймати туристів.

