Переселенців забезпечать житлом в Україні на 25,5 млн євро
Переселенців забезпечать житлом в Україні на 25,5 млн євро

Переселенців забезпечать житлом в Україні на 25,5 млн євро

У середу, 3 червня, Україна і Німеччина підписали угоду про забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб, згідно якої передбачено направити 25,5 млн євро.

Попередньо передбачається, що ВПО зможуть отримати кредит у сумі до 20 тис. євро до 10 років під пільгові умови (3-5%) із розрахунком 21 кв. м загальної площі на 1 людину + 10,5 кв м на сім‘ю. Про це повідомляє пресслужба Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.

"Мета проєкту - забезпечення житловими приміщеннями громадян України, які були вимушені покинути свої домівки через збройну агресію Російської Федерації", - йдеться в повідомленні.

Угоду щодо співробітництва в рамках реалізації проєкту підписали Кабінет міністрів України, в особі віцепрем‘єр-міністра Олексія Резнікова, та уряд Федеративної Республіки Німеччина, в особі надзвичайного і повноважного посла Федеративної Республіки Німеччина в Україні Анки Фельдгузен.

Наступним кроком буде ратифікація цієї міжурядової Угоди Верховною Радою України, зазначається у повідомленні.

Наступні етапи - підготовка до укладення договору фінансування між KfW та Міністерством з питань реінтеграції ТОТ України. Цим договором визначатиметься порядок та умови надання коштів, порядок їхнього використання, механізми залучення фінансової установи, відповідальність за неналежне виконання умов договору.

Паралельно з цим KfW обиратиме фінансову установу-партнера з реалізації проєкту, яка розробить та реалізує банківський продукт по кредитуванню, а Мінреінтеграції розроблятиме порядок використання коштів щодо механізму реалізації проєкту. Цей порядок має бути затверджений Кабміном.

Нагадаємо, що уряд вніс зміни до Порядку забезпечення житлом ВПО, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції. Це дасть можливість у 2020 році забезпечити житлом понад 220 внутрішньо переміщених українських родин.

Відео Родині переселенців із 8 всиновленими дітьми відмовили у власності на дім, зведений коштами ЄС

У Київській області сім'я з вісьмома прийомними дітьми з Донбасу вже 5 рік поспіль добивається права власності на будинок, який    звели спеціально для неї на кошти Європейського Союзу. Але механізм передачі дому родині чітко не прописали. Тож місцеві чиновники записали хату як власність селища.  

Родині переселенців із 8 всиновленими дітьми відмовили у власності на дім, зведений коштами ЄС
Джерело матеріала
loader
loader