/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F27%2F5311bd45d826c7afdcce3e032cfb8e4d.jpg)
В Україні впродовж останніх 30 років найбільше потепління – в Чернігові та Києві
В Україні впродовж останніх 30 років найбільше потепління – в Чернігові та Києві, а найменше - в Ужгороді, повідомляє прес-служба Центральної геофізичної обсерваторії ім. Бориса Срезневського.
"Найбільше за останнє 30-річчя потепліло в Чернігові та Києві - на 1,6 °С, а найменше - в Ужгороді - на 0,9 °С", - йдеться в повідомленні.
Крім того, за цей період зменшилася кількість опадів, а якщо враховувати збільшення випаровування внаслідок зростання температури повітря, то дефіцит вологи в Україні зростає.
За даними обсерваторії, темпи глобального потепління в Україні загалом більші, ніж у світі, оскільки Всесвітня метеорологічна організація вважає потепління за 30 років близьким до 1 °С.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в Києві червнева спека побила 5 температурних рекордів. У рейтингу найтепліших за 140 років минулий червень посів шосте місце, а 8 днів у місяці були з максимальною температурою вище +30,0 градусів.
Також нагадаємо, що за даними Укргідрометцентру, протягом липня середня місячна температура очікується в межах 20-25 градусів тепла, що на 1-2 градуси вище середніх багаторічних значень.

