В Україні затримали куратора від РФ по Донбасу, ключового свідка у справі MH17
В Україні затримали куратора від РФ по Донбасу, ключового свідка у справі MH17

В Україні затримали куратора від РФ по Донбасу, ключового свідка у справі MH17

В Україні затримали куратора від РФ по Донбасу, ключового свідка у справі MH17.

14/07/2020 - 23:10.

Працівник Головного розвідувального управління РФ й куратор військового спрямування так званої “ДНР”, ексв’язень Андрій Кунавін, якого на початку липня затримала СБУ, виявився ймовірним ключовим свідком у справі MH17.

Учасники дослідницької групи Bellingcat оприлюднили розшифрування записів розмов затриманого з двома із чотирьох обвинувачених у катастрофі “Боїнга” над Донеччиною, пише “Новинарня” з посиланням на “Радіо Свобода”.

“Цій особі повідомлено про підозру саме у даній кримінальній справі щодо розслідування збиття літака MH17.

Він брав безпосередню участь у створенні та керівництві “розвідувального управління” “Донецької народної республіки”, – зазначив прокурор ОГП Олександр Банник.

В опублікованих СБУ перехоплених телефонних розмовах затриманого звучать прізвища двох російських силовиків, яким слідство в Нідерландах вже висунуло офіційні звинувачення у справі MH17.

Мова про громадянина Російської Федерації Сергія Дубинського, відомого також під позивним “Хмурий”.

За даними групи Bellingcat, яка кілька років розслідує катастрофу, дзвінки здійснювалися наприкінці 2014-го – на початку 2015 року.

Ще один важливий співрозмовник затриманого Кунавіна – Леонід Харченко, єдиний із чотирьох обвинувачених у справі MH17 громадянин України.

Учасник групи Bellingcat Христо Грозев вважає, що арешт куратора може суттєво вплинути на подальше розслідування справи про збиття малайзійського літака в небі над Донбасом.

“Це – джерело інформації.

Він тісно спілкувався з ключовими обвинуваченими.

І він знав, що відбувається у їхніх стосунках із московською елітою.

Наскільки він вирішував і впливав на рішення, цього ми ще не можемо сказати.

Можливо, просто використовував свої контакти.

Але сам факт, що і Дубинський, і Харченко розмовляють із ним, ніби він якась впливова людина… Тому це ключовий свідок, який дасть інформацію про те, що називається “ланцюжком влади”, – стверджує Грозев.

За його словами, слідство має довести розслідування до найбільшого високопосадовця, який дав дозвіл на отримання установки “Бук”.

Саме в цьому контексті він буде найважливішим свідком.

В Україні Андрієві Кунавіну вже обрали запобіжний захід.

Він перебуватиме під вартою щонайменше 60 днів без можливості внесення застави.

“Наразі ця особа відмовляється надавати будь-які свідчення.

Проте якщо він виявить таке бажання, то його обов’язково буде допитано, проведено з ним відповідні процесуальні дії, і його показам буде надана оцінка в кримінальному провадженні саме щодо катастрофи MH17”, – зазначає прокурор ОГП Олександр Банник.

Раніше ІНФОРМАТОР писав, що Нідерланди подають позов до ЄСПЛ проти РФ через збиття літака MH17.

Теги за темою
Росія СБУ Нідерланди ДНР
Джерело матеріала
loader
loader