Сьогодні в Україні оголошено "день тиші": що забороняється робити
Сьогодні в Україні оголошено "день тиші": що забороняється робити

Сьогодні в Україні оголошено "день тиші": що забороняється робити

День тиші 2020 / фото ua.depositphotos.com

Сьогодні, 24 жовтня, по всій Україні оголошено "день тиші". У цей день заборонена будь-яка політична агітація. 

Що таке "День тиші"

"Передвиборча агітація закінчується о 24 годині останньої п'ятниці перед днем голосування", - йдеться в ч.2 ст. 57 Закону Про вибори народних депутатів України. Тобто, з півночі суботи вводиться повна заборона на політичну агітацію. Цей день називають "днем тиші".

У цей час забороняється проведення масових політичних акцій (зборів, мітингів, походів, демонстрацій, пікетів), роздача агітаційних матеріалів, проведення концертів і демонстрація фільмів, а також публікація результатів політичних опитувань.

Навіщо потрібен "день тиші"

Завдання "дня тиші" - забезпечити вільний і самостійний вибір кандидатів виборцями і не допустити політичної пропаганди. Цей день дається, щоб виборець міг спокійно подумати, за кого він хоче проголосувати, і прийняти зважене рішення.

Що заборонено робити в цей день:

  • Поширювати екстремістські матеріали та заклики до насильницького повалення влади;
  • підкуповувати виборців товарами та послугами;
  • розміщувати і поширювати агітаційні матеріали та політичну рекламу;
  • встановлювати інформаційні намети;
  • публічно закликати кандидатами голосувати за або проти партій.

Яке покарання за порушення

За порушення закону передбачено штраф у розмірі від 500 до 850 грн для громадян, та від 850 до 1360 для посадових осіб.

Читайте також інші новини:

  • Стало відомо, скільки українців вважають підкупи на виборах нормою: цифри вражають
  • Місцеві вибори 25 жовтня 2020: як проходять і як проголосувати
  • Шмигаль закликав українців надягати маску і тримати соціальну дистанцію під час голосування 25 жовтня
  • У поліції розповіли про порушення під час виборчої кампанії: відкрито вже понад 500 справ

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Автор: Катерина Пулатова

Джерело матеріала
loader
loader