Посол Канади зачитала вірш Лесі Українки трьома мовами
Посол Канади зачитала вірш Лесі Українки трьома мовами

Посол Канади зачитала вірш Лесі Українки трьома мовами

Лариса Ґаладза зачитала вірш Лесі Українки трьома мовами / фото УНІАН, Віктор Ковальчук

Посол Канади в Україні Лариса Ґаладза з нагоди 150-ї річниці від дня народження Лесі Українки зачитала її вірш "Contra spem spero!" українською, англійською та французькою мовами.

Відео з виступом канадського дипломата опублікувало ВВС Україна.

Для запису відео Лариса Ґаладза одягла українську вишиванку й бурштинове намисто.

День народження Лесі Українки: що про неї відомо

  • 25 лютого 2021 року виповнюється 150 років з дня народження Лесі Українки. Її справжнє ім'я - Лариса Петрівна Косач. Писала в жанрах поезії, лірики, епосу, драми, прози, публіцистики, розвинула жанр драматичної поеми в українській літературі.
  • "Без надії сподіваюсь", або "Contra spem spero!", вважають творчим кредом Лесі Українки. Вона написала цей вірш у 1890 році, коли їй було 19 років.
  • 29 січня Зеленський підписав указ про відзначення 150-річчя від дня народження видатної української письменниці, громадської діячки Лесі Українки. Указ передбачає проведення реставраційно-ремонтних робіт у памʼятках культурної спадщини - "Білому та сірому будинках Косачів" у с. Колодяжне Ковельського району Волинської області та реконструкцію Новоград-Волинського літературно-меморіального музею Лесі Українки.
  • Міністерство культури та інформаційної політики запустило сайт "Леся Українка: 150 імен", де з'явиться перелік всіх заходів на честь поетеси, а також унікальні малюнки і брендинг з Лесею, які можна буде завантажити.
  • Серед інших заходів також планується дискусії на Радіо Леся та Косач Talks, експозиції та перформанс, а також представлення повного нецензурованого видання творів Лесі Українки у 14 томах.
  • Ювілейні заходи будуть проводитися кілька днів і їх можна буде відвідати в Українському домі (вул. Хрещатик, 2).

Посол Канади в Україні: що відомо

Посол Канади Лариса Ґаладза прибула в Україну у листопаді 2019 року. Вона змінила Романа Ващука, який представляв Канаду в Україні з 2014 року.

Ґаладза у 1994 році отримала ступінь бакалавра з відзнакою з політичних наук та етики в коледжі Трініті (Університет Торонто), а у 1996 році - ступінь магістра з міжнародних відносин в Карлтонському університеті. Після навчання в 1996 році почала працювати в Міністерстві національної оборони Канади. У 2016 році Ґаладза стала гендиректором Програми миротворчих та стабілізаційних операцій МЗС Канади.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Автор: УНІАН

Теги за темою
Новини України Канада
Джерело матеріала
loader