Тегеран відповів відмовою на пропозицію Євросоюзу провести неформальну зустріч з представниками США на тему повернення до дотримання умов ядерної угоди.
Як повідомляє Deutsche Welle, в ніч на понеділок, 1 березня, МЗС Ірану поширило заяву про те, що передумовою для початку таких переговорів є скасування Вашингтоном санкцій.
За словами представника іранського зовнішньополітичного відомства, новий президент США Джо Байден продовжує політику свого попередника Дональда Трампа, здійснюючи максимальний тиск на Тегеран.
Коментуючи відмову Ірану від переговорів, у Білому домі заявили, що розчаровані відповіддю, але як і раніше готові шукати дипломатичні шляхи, які дадуть змогу повернутися до обопільного дотримання ядерної угоди. Очікується, що це питання найближчим часом стане предметом обговорення в Раді Безпеки ООН за участю США й інших країн, які володіють правом вето.
Ядерна угода з Іраном
- 19 лютого прес-секретар Білого дому Джен Дженніфер Псакі попередила, що США не мають наміру послаблювати режим санкцій щодо Тегерану для відновлення переговорів з Іраном щодо його атомної програми.
- У лютому 2021 року Брюссель запропонував Вашингтону і Тегерану зустрітися і обговорити умови дотримання ядерної угоди. Раніше, 20 січня, Джо Байден сигналізував про свою готовність до переговорів на цю тему.
- Спільний всеосяжний план дій (СВПД) був підписаний Іраном, п'ятьма постійними членами Ради безпеки ООН і Німеччиною в 2015 році. Угода передбачала відмову Тегерана від виробництва і придбання плутонію або металевого урану впродовж 15 років. Припинення спроб Ірану створити власну ядерну зброю заохочувалося скасуванням міжнародних і національних санкцій проти країни.
- У 2018 році тодішній президент США Дональд Трамп оголосив про вихід із СВПД в односторонньому порядку, відновлення і посилення економічних санкцій. У відповідь Тегеран також почав крок за кроком відмовлятися від дотримання своїх зобов'язань з атомної угоди.
Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram
Автор: Тамара Отовська