![Майже 4 тис. грн штрафу за первоцвіти: екоінспектори посилюють боротьбу з браконьєрами](https://thumbor.my.ua/07GMTM0Xoe_Jrqa9dBSpUKjHQOY=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F433%2F983137bd65ae9b85f303809e38c50e8f.png)
Майже 4 тис. грн штрафу за первоцвіти: екоінспектори посилюють боротьбу з браконьєрами
Екоінспектори разом із правоохоронцями почали рейди для збереження квітів із Червоної книги України – підсніжника звичайного, шафрана Гейфелівого (крокуса), білоцвіту весняного.
Особам, які незаконно реалізуватимуть або збиратимуть червонокнижні квіти, загрожує штраф до 3 655 грн та конфіскація рослин.
Крім того, порушники мають відшкодувати завдані довкіллю збитки, які обрахують інспектори.
– Такий посилений контроль дозволить зробити продаж первоцвітів ризикованою та невигідною справою, адже потенційні втрати від сплати штрафів та збитків перевищать можливі прибутки, – повідомив голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований.
За його словами, торік Держекоінспекція лише на початку березня зафіксувала 206 фактів незаконного продажу первоцвітів.
– Це тисячі квіток, збитки від знищення яких склали понад 700 тис. грн, – наголосив він.
Голова ДЕІ застерігає, що остаточне знищення ранньоквітучих видів рослин призведе до незворотних екологічних змін, які матимуть вплив і на людину.
Якщо українці стали свідками продажу первоцвітів, вони можуть повідомити про порушення за номером гарячої лінії ДЕІ (044) 521-20-38 або за допомогою мобільного додатку Ecoinspector 2.0.
Нелегальний квітковий бізнес
У травні в Києві масово продавали конваліїї, хоча заборона на їхній продаж вийшла ще в лютому.
Нелегальному квітковому бізнесу сприяла низька кількість рейдів через запроваджений карантин.
Джерело: ДЕІ
![loader](/files/images/preloader.gif)