Уже цієї неділі, 2 травня, християни східного обряду відзначатимуть головне свято церковного року – Великдень.
Саме святкування Світлого Христового Воскресіння традиційно розпочнеться з богослужіння у храмах, яке проходить у ніч на Великдень. Однак пандемія коронавірусу внесла певні корективи у відзначання Великодня, й уже другий рік поспіль служби в церквах проводитимуться з урахуванням карантинних вимог.
Карантин на Великдень: що кажуть у Кабміні
Уряд не буде запроваджувати жорсткіші обмеження на Великдень та травневі свята. Але посилить заходи контролю за дотриманням уже встановлених правил.
За словами міністра охорони здоров’я Максима Степанова, щоб уникнути сплеску захворюваності після свята, уряд на чолі з прем’єр-міністром Денисом Шмигалем провів зустріч із представниками церков.
На зустрічі, зокрема, було домовлено про зменшення тривалості богослужінь з одночасним збільшенням їхньої кількості, фіксацію дверей церков у відкритому стані, заборону фізичного контакту при здійсненні обрядів: поцілунків хрестів, ікон та святинь.
Крім того, духовенство поставилося з розумінням до рекомендації приходити на богослужіння комусь одному з сім’ї, а також залишатися вдома літнім людям і тим, хто страждає на хронічні захворювання. При цьому українці обов’язково мають бути у масках як усередині храму, так і на вулиці під час освячення святкової їжі.
Великдень 2021: як проходитимуть богослужіння
Як зазначили представники церков, у більшості випадків храми на Великдень будуть відчинені, освячення пасок відбуватиметься на відкритому повітрі, а за потреби богослужіння також пройде надворі.
Зокрема, предстоятель Православної церкви України (ПЦУ) митрополит Епіфаній запевнив, що церква зробить усе можливе, щоб убезпечити вірян у часи пандемії. Зокрема, планується масове освячення пасок на хлібокомбінатах.
За його словами, на Великдень усі охочі зможуть піти до храму, але за умов дотримання дистанції та використання захисної маски, яка закриває рот і ніс.
Також великодні служби будуть транслюватися онлайн. Їх можна буде подивитися на сторінці ПЦУ або митрополита Епіфанія у Facebook. Крім того, вони транслюватимуться на деяких телеканалах та в YouTube-каналі ПЦУ.
Вас також може зацікавити:
- Травневі свята 2021: коли та скільки днів відпочинку отримають українці
- День матері 2021: коли відзначаємо, історія та традиції свята
- Вироби на Великдень 2021: ідеї власноруч виготовлених святкових прикрас
- Вихідні на Великдень 2021: коли та скільки днів відпочинку буде в Україні
- Свята у травні: які події та знаменні дати відзначатимемо в третій місяць весни
Читайте новини шоу-бізнесу, гороскопи на каналі УНІАН Lite в Telegram
Автор: Аліна Вишневська