У навчальному році 2020/2021 учні, які завершують навчання, звільняються від проходження державної підсумкової атестації. Однак вони зберігають за собою право пройти її за власним бажанням.
У МОН пояснили, як відбуватиметься ДПА цьогоріч.
За інформацією відомства, законодавством не передбачено вибіркове звільнення від проходження ДПА з якогось одного чи кількох предметів. Крім того, закон не звільняє від проходження ЗНО здобувачів освіти, які планують вступати до закладів вищої освіти у 2021 році.
Хто може пройти ДПА у закладі освіти (не у формі ЗНО):
- громадяни України, які завершили навчання й отримали документ про відповідний рівень загальної середньої освіти за кордоном;
- учні, які здобувають загальну середню освіту за вечірньою, заочною, сімейною (домашньою) формами;
- здобувачі, які перебувають в установах виконання покарань і слідчих ізоляторах;
- громадяни, які проживають на тимчасово окупованій території України, на території проведення антитерористичної операції (на період її проведення);
- здобувачі, які через поважні причини не брали участі в основній сесії ЗНО та були допущені до проходження додаткової сесії ЗНО, але не змогли через поважні причини взяти участь у ній.
Крім того, випускники за їхнім бажанням можуть пройти не лише ДПА у закладі освіти, а й у формі ЗНО.
Водночас здобувачам освіти, які не виявили бажання проходити ДПА, свідоцтва про здобуття повної загальної середньої освіти мають бути видані не раніше дати видачі відповідного документа, зазначеної у ньому.
Звільнення від ДПА
У 2021 році учнів четвертих та дев’ятих класів також звільнили від проходження Державної підсумкової атестації.
Таке рішення ухвалили через складну ситуацію з поширенням коронавірусу.
Більше новин про ДПА 2021 в Україні читайте на Фактах ICTV.