Новий старший групи прокурорів Денис Демків вчетверте закрив справу "Роттердам+".
Як повідомляє прес-служба Національного антикорупційного бюро, відповідне рішення він ухвалив вчора, 20 травня.
"Рішення ... викликає сумніви в його (Демківа - УНІАН) об'єктивності. Це рішення прийнято в неробочий час, без консультацій з детективами та належного вивчення матеріалів справи. Йдеться про понад 100 томів письмових матеріалів і 350 гб відеозаписів допитів", - йдеться в повідомленні.
Зазначається, що у заслуховуванні справи у присутності в.о. керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та інших прокурорів групи Демків відмовив.
"Він проігнорував і думку свого колеги-прокурора САП, який також здійснює процесуальний контроль у справі з початку його розслідування і має протилежну позицію щодо долі кримінального провадження, - який готовий представити звинувачення в суді", - розповіли в НАБУ.
У бюро додали, що планують оскаржити рішення про закриття справи до в.о. керівника САП Максима Грищука.
Закриття справи "Роттердам+": що необхідно знати
- 8 серпня 2019 року детективи НАБУ повідомили про підозру шести особам, причетним до впровадження так званої формули "Роттердам+", у вчиненні дій, в результаті яких споживачам електроенергії було завдано збитків на суму 18,87 млрд грн.
- За даними НАБУ, серед підозрюваних - колишній голова Нацкомісії, що здійснює регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКУК) Дмитро Вовк і екс-заступник начальника управління енергоринку НКРЕКУ Володимир Бутовський.
- Дії всіх шістьох кваліфіковані за ч.2 ст. 364 Кримінального кодексу України (зловживання службовим становищем), а представникам приватних компаній інкримінують пособництво.
- Вовк оголошений у міжнародний розшук.
- У листопаді 2019 року ВАКС заочно заарештував Вовка і Бутовського, який також переховується від слідства.
- У жовтні 2020 року Вищий антикорупційний суд відновив слідство у справі "Роттердам +", вперше закрите прокурором САП Віталієм Пономаренком.
- У листопаді 2020 року Вищий антикорупційний суд відновив слідство у справі "Роттердам+", вперше закрите прокурором Пономаренком на підставі того, що експертиза Служби безпеки України встановила відсутність збитків.
- 21 січня 2021 року прокурор Пономаренко раптом закрив справу "Роттердам+". Згодом розслідування справи відновили.
- 9 квітня прокурор втретє закрив справу "Роттердам+". Однак пізніше його рішення скасував в. о. голови САП Максим Грищук.
- У НАБУ неодноразово закликали генерального прокурора Ірину Венедиктову змінити прокурора.
- 5 травня Венедиктова змінила старшого групи прокурорів.
- 10 квітня 2021 року прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) Віталій Пономаренко втретє закрив справу за формулою"Роттердам+".
Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram
Автор: Антоніна Доломанжи