/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F433%2F42d44c8bcac8d1bb7dafcc9ffa40e788.jpg)
Походження Covid-19: у Китаї заявили про політизацію розслідування
Посольство Китаю у США заявило, що політизація походження коронавірусу перешкоджає розслідуванню його першопричини.
На їхню думку, деякі політичні сили зациклені на маніпуляціях та грі у пошуку винних. Всесвітня організація охорони здоров’я готується розпочати другу фазу досліджень походження коронавірусу.
На думку посольства, з цієї причини Китай перебуває під тиском. Багато людей висувають теорію про те, що вірус SARS-CoV-2 просочився з лабораторії в місті Ухань. Китай неодноразово заперечував відповідальність лабораторії.
Старший науковий співробітник з питань глобальної охорони здоров’я Ради з міжнародних відносин у Вашингтоні Янчжун Хуанг сказав, що відсутність відкритості Китаю стало основним фактором відродження теорії лабораторного витоку.
– Немає нових даних, щоб довести цю гіпотезу. Під час розслідування причин пандемії дійсно важливо мати прозорість, щоб зміцнити довіру до результатів розслідування, – заявив він.
Розслідування походження Covid-19
Спільне дослідження Китаю та ВООЗ, опубліковане в березні, показало, що витік коронавірусу з лабораторії дуже малоймовірний. Також є версія, що вірус міг передатися від кажанів до людини.
Китай водночас продовжує вказувати на можливість того, що Covid-19 з’явився в іншій країні та проник через заражені заморожені продукти або через торговельні мережі Південно-Східної Азії.
Джерело: CNA

