Налагодження дружніх міжнародних відносин між Туреччиною і Вірменією напряму залежить від того, як зміниться ставлення офіційного Єревану до Азербайджану після завершення війни за Нагірний Карабах.
Про це заявив лідер Туреччини Реджеп Ердоган.
– В процесі вирішення проблем Азербайджану і Вірменії ми (Туреччина – Ред.) теж здійснюватимемо відповідні кроки. Вірменія тільки виграє після відкриття турецьких кордонів, – натякнув Ердоган.
Тим не менше, ще одним критичним питанням у відносинах Вірменії і Туреччини залишається геноцид вірмен 1915 року в Османській імперії.
Зазначимо, що станом на 2021 рік будь-які дипломатичні відносини між двома країнами відсутні. Кордон для громадян Вірменії і Туреччини було закрито ще у 1993 році.
Ще на початку конфлікту вірменсько-азербайджанського конфлікту за Карабах Туреччина виступила на підтримку Азербайджану.
Конфлікт у Нагірному Карабаху
Історія конфлікту в Карабаху почалася у 1988 році, коли Нагірно-Карабаська автономна область заявила про вихід з Азербайджанської РСР. Влада республіки не погодилася із таким рішенням, що спровокувало початок бойових дій.
Протягом 1992-1994 років вірменській армії, яка стала на захист своїх історичних земель, вдалося виграти війну і повернути Лачинський коридор – територію, що поєднують Вірменію з Карабахом.
Після 1994 року Азербайджан повністю втратив контроль над Нагірним Карабахом. Активна фаза конфлікту завершилася, але протиріччя нікуди не зникли.
Ескалація бойових дій у Нагірному Карабаху почалася 27 вересня 2020 року. Вірменія і Азербайджан звинуватили один одного в розв’язуванні військових дій, а в Карабаху від артилерійських обстрілів постраждали мирні населені пункти.
Війна тривала шість тижнів і закінчилася поразкою Вірменії. Згідно з угодою, країна повинна передата територію Нагірного Карабаху Азербайджану і визнати її азербайджанською.
Джерело: ABC.az