/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F2%2F3e84e2a97069b10f1a8e2f73e3863f7d.jpg)
Генсек ООН Гутерріш переобраний на другий термін
Генеральна Асамблея ООН призначила на другий термін чинного генсекретаря Антоніу Гутерреша. Про це оголосив голова Генасамблеї Волкан Бозкір, передає "Інтерфакс-Україна".
"Маю честь оголосити про те, що Гутерреш шляхом аккламации (спрощений порядок прийняття або відхилення рішення, – ред.) був призначений генеральним секретарем ООН на другий термін повноважень. Він починається з 1 січня 2022 до 31 грудня 2026 року", – заявив він в ході засідання.
Після оголошення про призначення Бозкір запросив до зали Гутерреша і привів його до присяги.
"Мене переповнюють емоції і думки. Я вдячний вам за довіру. Особливо вдячний Португалії за те, що знову висунула мою кандидатуру", – відреагував Гутерреш на своє чергове призначення.
Він пообіцяв боротися за скорочення бідності, голоду і глобальних конфліктів.
"Потрібно повернути назад цю кризу, світ повинен йти по шляху відновлення і "зеленого" розвитку. Вже сьогодні з початку пандемії ООН почало працювати по-новому. Ми не зуміли б впоратися, якби пандемія коронавірусу виникла 10 років тому. Тому, незважаючи на всі негативні явища, потрібно діяти для розвитку позитивних змін", – підсумував генсек ООН.
Нагадаємо, раніше Антоніу Гутерреш закликав списати борги бідним країнам, або, принаймні, відстрочити їх погашення до кінця 2021 року через пандемію коронавірусу.

