![Рекордна кількість учасників і 25 бюлетенів: у Вірменії проходять позачергові парламентські вибори](https://thumbor.my.ua/8DijhflW07YGQXJZinuglNirGgs=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F39%2F1705eab56f073b8f2b4d6a09333330b3.jpg)
Рекордна кількість учасників і 25 бюлетенів: у Вірменії проходять позачергові парламентські вибори
КИЇВ. 20 червня. УНН. Сьогодні у Вірменії проходять позачергові парламентські вибори. Зараз виборчі дільниці відкриваються по всій країні. Виборці повинні вибрати між 21 політичною партією і чотирма партійними альянсами протягом 12 годин. Ці вибори ознаменувалися рекордною кількістю суперників на виборах в історії країни. Про це інформує УНН з посиланням на агенство News.Am.
Деталі
Політичним партіям необхідно подолати 5-відсотковий поріг, а партійним блокам - 7-відсотковий поріг.
Кожному громадянину, який має право голосу, на виборчій дільниці буде видано 25 бюлетенів. У кабіні він повинен вибрати бюлетень для голосування від обраної політичної сили і вкласти його в конверт, не роблячи на ньому позначок. Голосування триватиме до 20:00 за єреванським часом, після чого почнеться підрахунок голосів.
Починаючи з другої половини дня, Центральна виборча комісія оголошує явку виборців кожні три години.
Контекст
Згідно з опитуваннями, лідирують партія "Громадянський договір", лідером якої є нинішній глава кабміну Нікол Пашинян, і блок "Вірменія" на чолі з другим президентом країни Робертом Кочаряном. Також популярністю виборців користується блок третього президента Сержа Саргсяна і колишнього глави Служби нацбезпеки Артура Ванецяна "Честь маю" і дві парламентські опозиційні партії "Процвітаюча Вірменія" і "Освічена Вірменія". Крім цього, у виборах бере участь партія "Вірменський національний конгрес" на чолі з першим президентом республіки Левоном Тер-Петросяном.
Політична ситуація в країні
Політична обстановка в Вірменії загострилася після військового конфлікту в Нагірному Карабасі. Єреван взяв на себе зобов'язання передати ряд територій під контроль Азербайджану.
Опозиційні сили країни розцінили це як воєнну поразку і стали організовувати протести, звинувачуючи в тому, що трапилося прем'єр-міністра Нікола Пашиняна.
У свою чергу, вірменські Збройні сили зажадали відставки прем'єр-міністра і всього уряду. У заяві Генштабу стверджувалося, що кабінет міністрів "не в змозі приймати адекватні рішення" в критичній для народу ситуації.
Пашинян заявив, що розцінює вимогу Генштабу, як спробу військового перевороту, і звільнив заступника голови, а потім і керівника Генерального штабу ЗС Вірменії Оніка Гаспаряна. Однак президент країни відмовився затверджувати відставку Гаспаряна - в пресслужбі президента тоді пояснили, що документ "в корені суперечить" Конституції країни. Після цього в Єревані почалися мітинги прихильників і противників прем'єр-міністра.
На тлі хвилювань Пашинян виступив з пропозицією провести дострокові парламентські вибори, проте опозиція виступила проти, вважаючи, що вибори не можуть бути об'єктивними, поки він перебуває при владі.
25 квітня Пашинян заявив, що йде у відставку для проведення позачергових парламентських виборів. При цьому він зазначив, що в передвиборний період продовжить виконувати обов'язки глави уряду.
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)