Церковне свято 20 липня - преподобної мучениці Євфросинії
Церковне свято 20 липня - преподобної мучениці Євфросинії

Церковне свято 20 липня - преподобної мучениці Євфросинії

Церковне свято 20 липня / фото УНІАН

Великомучениця Євдокія, в чернецтві - Євфросинія була дружиною князя Дмитра Донського. Їх союз був причиною успішних зв'язків між Москвою і Суздалем, на княгиню впливали багато святителів, а сама вона прославилася, як будівельниця храмів.

У 1387 році заснувала Вознесенський жіночий монастир. У 1395 році, при навалі Тамерлана, під її наказом в Москву доставили Володимирську ікону Божої Матері. Потай віддаючись подвигу посту, княгиня під пишними князівськими одягом носила вериги. За її вказівкою був написаний знаменитий образ Архангела Михаїла, що став згодом храмовою іконою Архангельського собору Кремля.

Виховавши п'ятьох синів, княгиня прийняла постриг і стала черницею. Присвятивши життя молитві і вірі, вона мирно спочила 7 липня і була похована у Вознесенському монастирі.

Свято 20 липня - день Влахернської ікони Божої Матері

День ікони Божої Матері / pinterest.ru
День ікони Божої Матері / pinterest.ru

Ікона була знайдена в Єрусалимі імператрицею Євдокією за часів преподобного Євфимія Великого і святителя Ювеналія. Цю святу ікону називають ще Одигітрією, тобто Путівницею.

Патріарх Сергій просив допомоги у Богородиці, обходячи з цією іконою стіни Константинополя за часів облоги аварів. В пам'ять цієї та інших перемог, здобутих завдяки заступництву Пресвятої Діви, було встановлено щорічно в суботу п'ятої седмиці Великого посту здійснювати свято похвали Пресвятій Богородиці ("субота Акафіста"). 

Після падіння Константинополя ікона була перенесена спочатку в Афон, а потім - в Москву.

20 липня свято - день пам'яті преподобного Фоми, преподобного Акакія

Фома Малеїн був воєначальником, але в ім'я віри залишив службу і прийняв чернечий постриг. Святителі благословили його на життя в пустелі і Фома, отримавши одкровення через пророка Іллю, прийняв відлюдницький образ буття. Наодинці з собою він боровся з невидимими ворогами так само, як колись з видимими. Від Бога він отримав дар зцілення, тому до нього стали приходити люди і просити про допомогу.

Акакій ж був послушником в монастирі, відрізнявся благочестивим настроєм і смиренністю. Старець його мав грубий характер, постійно бив послушника і морив його голодом. Акакій терпів усі знущання і, не зраджуючи віри, дякував Господу. Незважаючи на стійкість духу, незабаром Акакій помер від такого існування.

Через п'ять днів після смерті ченця старець розповів іншому святому про це. Той не повірив, вони удвох пішли до могили і тоді старець голосно поставив питання: "Акакій, чи правда ти помер?”. З могили пролунла негативна відповідь, супроводжувана фразою про те, що той, хто прийняв послух, померти не може. Ця подія так вразила мучителя-старця, що той упав перед гробницею на коліна, почав просити вибачення у послушника, а після став закритим і смиренним, змінивши свій характер повністю.

Це сказання привів в "Лествиці" преподобний Іоанн Лествичник як приклад терпіння, послуху і нагороди за них.

Яке сьогодні свято - день пам'яті святої мучениці Киріакії

Кіріакія була дочкою благочестивих християн, які пообіцяли присвятити життя своєї дочки Богу. На початку гонінь Діоклітіана за християнами, батьків розлучили з їх дитиною. Кіріакію послали до Максиміліана Геркула - співправителя Діоклітіана. Там її катували і змушували відректися від Христа, але дівчина була непохитна. 

Господь допомагав їй: дикі звірі, випущені, щоб убити дівчину, лягали у її ніг, а ідоли впали в язичницькому капищі, лише тільки святу привели туди. Багато язичників, побачивши це, прийняли християнство. Коли Кіріакії оголосили смертний вирок, вона попросила час, щоб помолитися. Закінчивши молитву, дівчина смиренно померла сама - Христос уберіг її від рук римських карателів.

Що можна робити 20 липня

Що можна робити 20 липня / / фото ua.depositphotos.com
Що можна робити 20 липня / / фото ua.depositphotos.com

У цей день можна доглядати за собою, а особливо - зістригати волосся. Вважається, що, позбавляючись від зайвої шевелюри, людина знімає з себе проблеми і хвороби. Також рекомендується робити покупки і проводити час зі своїми родичами.

Що сьогодні не можна робити

  • Суворо забороняється робити пропозицію руки і серця, свататися або призначати побачення. Якщо порушити заборону, то пара незабаром посвариться;
  • Не можна обманювати і заздрити - негативні емоції повернуться вам триразово;
  • Дівчата не повинні фізично важко працювати і прати, інакше накликають на себе злидні.

Прикмети 20 липня

Прикмети 20 липня / pinterest.ru
Прикмети 20 липня / pinterest.ru
  • Дощовий день - до неврожаю;
  • Не можна купатися у водоймах - водяний потягне;
  • Посидіти під дубом 20 липня - набратися сил на весь рік;
  • Людину обнюхує корова - до важкої хвороби;
  • Можна заготовлювати віники для лазні - зроблені з дуба, вони будуть володіти цілющою силою.

Вас також може зацікавити:

  • Робочі суботи: в Україні анонсували перегляд робочих днів у 2022 році
  • Курбан Байрам 2021 сьогодні: правила проведення свята, привітання та листівки
  • Церковне свято 19 липня-день преподобного Сисоя Великого

Читайте новини шоу-бізнесу, гороскопи на каналі УНІАН Lite в Telegram

Автор: Крiстiна Кащавцева

Джерело матеріала
loader
loader