День Володимира 2021: значення імені, історія свята
День Володимира 2021: значення імені, історія свята

День Володимира 2021: значення імені, історія свята

День Володимира 2021 / depositphotos.com

У середу, 28 липня, в Україні відзначають іменини Володимира. Привітання з днем ангела Володимира будуть доречні, якщо ви хочете порадувати близьку людину.

Свято присвячене великому князю київському - онукові рівноапостольної княгині Ольги і людині, яка провела хрещення Русі.

Іменини Володимир відзначає кілька разів на рік:

  • 1 лютого - священномученика Володимира, митрополита Київського і Галицького;
  • 4 червня - мученика Іоанна-Володимира, князя сербського;
  • 28 липня - рівноапостольного великого князя Володимира (у Святому Хрещенні Василь);
  • 29 серпня - мученика ієрея Володимира і його брата Бориса;
  • 17 жовтня - благовірного князя Володимира Ярославича Новгородського.

День Володимира за церковним календарем - історія свята

Володимир Великий-князь Київський / depositphotos.com
Володимир Великий-князь Київський / depositphotos.com

Князь Володимир Великий знав, що його бабуся прийняла християнську віру і стала в цьому вчинку першою з київських правителів. Але сам Володимир залишався язичником. 

Історик Ігор Козлоський відносно крещення Русі каже наступне:

Чому Русь прийняла хрещення? Ви знаєте, що це було непросте рішення, і на той час Візантійська імперія, яка межувала, можна сказати, з нашими землями, будь-яка територія, яка приймала християнство від Візантії, вона автоматично входила в її зону впливу. І тому зрозуміло було: рішення непросте для Володимира. Під час цих подій, які з одного боку були і політичними подіями, була необхідність для Візантійського імператора мати підтримку – військову підтримку тому, що були різні повстання на теренах імперії і військові загони русів приймали участь як союзники для того, щоб  навести лад і імперії. Але для того, щоб відповісти на прохання імператора, надіслати (війська), Володимир висуває вимогу – щоб він був одружений (на царівні Анні, доньці імператора Романа другого - УНІАН). І чому християнство? Тому що по-перше – це стосунки з близькими сусідами в Європі, і на Балканах, і на території Малої Азії. Ці стосунки вже якраз з християнськими державами, тому що переважна більшість цих територій вже прийняла хрещення, за винятком Східної Європи, - маються на увазі слов’янські землі і балти. Також пізніше після наших земель буде приймати християнство Скандинавія. Але ж загальна тенденція була зрозуміла для Володимира. І як людина, яка бачила себе правителем величезної території, а територія Східної Європи була значно більшою, ніж взагалі територія Європи поза її межами, і тому, щоб об’єднати різні слов’янські племена, але ви ж розумієте, ми говоримо про перелік різних племен - кожне плем’я мало свої особливості і навіть особливості своїх релігійних поглядів. Свої старі зв’язки, свої князівства – це був союз племен. Кожна столиця – це фактично був центр цих племен. Для того, щоб їх об’єднати, - необхідна була певна ідеологія. На той час зрозуміло, що це релігійна ідеологія. І рішення було прийнято на користь християнства як об’єднавчий фактор. А ми знаємо, що вже у християнстві вже зникає ідея етносів, а головне – це вибір вже не етнічний, а конфесійний. І тому рішення приймати християнство як об’єднавчу силу – було у Володимира свідоме. Зрозуміло, що це був непростий процес.  І довгий час ми знаємо, що величезні території не були християнизовані, особливо Північно-Східні території, там, де знаходиться сучасна Росія. Вони були християнизовані тільки через 100-150 років після початку християнизації.

Володимир - значення імені, характеристика особистості

Значення імені Володимир / pixabay.com
Значення імені Володимир / pixabay.com

Слов'янське ім'я, означає “володіє світом”. З дитинства маленькі Вови допитливі і хочуть скоріше використовувати свої знання. Часто схильні до авантюр і ризику. Серед однолітків завжди займають лідируючу позицію, слухається батьків. Зростає тямущим і активним хлопчиком. Є схильність до точних наук, але любить громадську діяльність.

В людях цінує розум і силу, менше значення надаючи зовнішнім даним. Залежимо від думки оточуючих, високо цінує похвалу. Здатний сам приймати рішення і нести за них відповідальність.

Жінки Володимиру подобаються романтичні, а не господарські. У шлюбі, зазвичай, вірний, але не через почуття, а тому що висока зайнятість і зона комфорту не дозволяють йому зруйнувати сім'ю. Вихованням дітей в сім'ї, як правило, займається тільки жінка.

Іменини Володимира - прикмети і традиції

Сьогодні прийнято вітати з Днем ангела всіх чоловіків з ім'ям Володимир. Віруючі 28 липня моляться перед іконою святого Володимира про зцілення недуг. Також можна просити про припинення конфліктів, позбавлення від ворогів і зміцнення віри.

Вас також може зацікавити:

  • Іменини в серпні: коли відзначаються чоловічі і жіночі дні ангела
  • Коли Успенський піст 2021-дата початку і завершення, календар харчування по днях
  • Преображення Господнє 2021: дата і історія, як відзначають

Автор: Крiстiна Кащавцева

Джерело матеріала
loader
loader