/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F433%2F930515ed13ceba36e9685345c7297c9c.jpg)
Готуємося до спалаху: в Україні підтвердили 147 випадків штаму Дельта
В Україні офіційно підтвердили 147 випадків інфікування штамом коронавірусу Дельта. Про це повідомив заступник міністра охорони здоров’я, головний санітарний лікар Ігор Кузін.
За його словами, найбільше випадків штаму нині у Волинській, Одеській, Тернопільській областях, Чернівцях та м. Києві.
– Стосовно штаму Дельта, то декілька тижнів тому ми говорили про 17 випадків. Зараз офіційно підтверджених 147 випадків на рівні країни. Тобто штам знаходиться на території України і поширюється, – додав він.
Кузін нагадав, що цей варіант поширюється швидше, ніж інші штами та частіше призводить до госпіталізації. Але від нього можна захиститися завдяки вакцинації від Covid-19. Він додав, що поодинокі повідомлення про зниження ефективності вакцини є, але це зниження не є суттєве.
– Навіть під час спалаху Дельти в різних країнах, вакциновані люди не потрапляли в лікарні й країнам з належним рівнем вакцинації вдалося уникнути такого екстранавантаження саме на систему охорони здоров’я, – сказав Кузін.
Нині ситуація із захворюваністю на коронавірус у країні поступово погіршується. Спалах можна очікувати не лише в окремих областях, а у будь-де.
Санлікар розповів, що в Україні вже готуються до збільшення кількість хворих на респіраторні хвороби та може стати більше хворих на Covid-19. Тому МОЗ придбало більше концентраторів, а у більшості лікарень вже завершені роботи по монтуванню централізованого кисню.
– Майже всі ліжка, виділені під коронавірусну хворобу, забезпечені або централізованим киснем, або кисневими концентратами. Не менш важливим є елемент лабораторного супроводу і ми очікуємо впродовж серпня 4-х мільйонів доз ПЛР-тестів, які будуть розформовані на території України, – зазначив він.
Також в Україні поки що не планують запроваджувати новий локдаун через поширення більш небезпечного штаму коронавірусу Дельта. Водночас карантин не будуть скасовувати, дію обмежувальних заходів продовжать.
Джерело: Українське радіо

