/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F1%2F373d875b98ba9e405f27aa58ae734fe7.jpg)
Як Росія може використовувати ситуацію в Афганістані проти України: пояснення МЗС
У МЗС запевнили, що підсилюють координацію з міжнародними партнерами, щоб мінімізувати всі ризики.
Росія може використовувати проти України ситуацію в Афганістані, де таліби захопили владу.
Про це розповів заступник очільника МЗС Євген Єнін, інформує "Україна 24".
Єнін підкреслив, що світ досить глобалізований. Тому криза в Афганістані вплине не тільки на ситуацію в Середній Азії, але і на політику безпеки і міграційну ситуацію в Україні.
Дипломат навів приклад Білорусі, де режим Лукашенко спровокував міграційну кризу на кордонах з Польщею, Литвою та Латвією.
"Ми не можемо виключати, що аналогічна ситуація може відбуватися в цей раз, що російська сторона скористається максимально можливістю вплинути негативним чином на міграційну ситуацію в Україні. Ми посилюємо координацію всередині держави, з нашими міжнародними партнерами з тим, щоб мінімізувати відповідні ризики і забезпечити на належному рівні безпеку наших громадян", — запевнив заступник голови МЗС.
Раніше повідомлялося, що "Талібан" взяв під охорону посольство Росії в Кабулі.
Нагадаємо
- У неділю бойовики руху "Талібан" оточили столицю Афганістану Кабул, що викликало різку міжнародну реакцію.
- Таліби контролюють палац президента. Вони фотографуються зі зброєю і забрали прапор країни.
- 15 серпня "Талібан" захопив стратегічне місто Джелалабад — п'ятий за величиною.
- Публічні страти і суцільні заборони: як "Талібан" в Афганістані пригноблює жінок
- "Ми "Талібан": в Кабулі серед білого дня грабують місцевих
- Чіпляються за шасі літака і падають під час польоту: журналісти показали жахливі кадри з Кабула
Зауважимо, що ситуація в Афганістані погіршилася після того, як США стали виводити свої війська, які повинні покинути країну до 11 вересня цього року.

