![Європарламент затвердив доповідь про відносини з Росією: у ній згадуються санкції та Україна](https://thumbor.my.ua/kVt0K7BSL7oMhxiDE5j16JEUiZU=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F433%2F4c74dc701370361e13722ad3540c3c8e.jpg)
Європарламент затвердив доповідь про відносини з Росією: у ній згадуються санкції та Україна
Європейський парламент затвердив доповідь щодо подальших політичних відносин між Євросоюзом та Росією. У ній згадується і Україна.
Про деталі доповіді повідомив сьогодні на онлайн-брифінгу міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.
– Поки я проводив цей брифінг і відповідав на ваші запитання, з’явилася позитивна новина: були опубліковані результати голосування за доповідь Європейського парламенту про майбутнє відносин Європейського союзу з Російською Федерацією, – розповів він.
Кулеба наголосив, що Україна вітає рішення Європарламенту та оцінює документ позитивно.
За словами очільника МЗС, одним із ключових пунктів доповіді є неможливість повернення до нормальних відносин з Росією, допоки Москва не припинить агресивну політику, зокрема і щодо України.
– Одним із головних підходів, який визначив Європейський парламент щодо відносин з РФ, є неможливість повернення до нормальної співпраці – те, що називається business as usual, допоки Росія не припинить агресивну політику та гібридну війну проти Євросоюзу, країн Східного партнерства, до якого належить і Україна. А територіальна цілісність України, Молдови та Грузії не буде відновлена в межах міжнародно визнаних кордонів, – наголосив Кулеба.
У цій доповіді Європарламент рекомендував Євросоюзу готуватися до подальшого розширення санкцій проти Росії. Як уточнив Кулеба, в цьому контексті згадується і діяльність РФ, пов’язана з запуском газопроводу Північний потік-2.
Не залишилися поза увагою Європарламенту і нещодавні арешти в окупованому Криму.
– Для нас особливо важливо, що Європарламент почув Україну та не залишив непоміченими нещодавні брутальні арешти окупаційної влади в Криму – Нарімана Джеляля та чотирьох інших кримськотатарських лідерів. Вони теж згадані в цій доповіді Європарламенту, – заявив Кулеба.
Крім того, в доповіді Європарламент підтримав Кримську платформу.
Новина доповнюється…
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)