США не визнали вибори до Держдуми РФ на території України
США не визнали вибори до Держдуми РФ на території України

США не визнали вибори до Держдуми РФ на території України

Держдепартамент США не визнав вибори до Держдуми РФ на суверенній українській території.

– Підтверджуємо нашу непохитну підтримку територіальній цілісності та суверенітету України, – озвучує позицію Держдепу його представник Нед Прайс.

У Сполучених Штатах переконані, що вибори до Держдуми Російської Федерації 17-19 вересня відбулися за умов, що не сприяють вільному та чесному волевиявленню.

– Використання російським урядом законів щодо “екстремістських організацій”, “іноземних агентів” та “небажаних організацій” серйозно обмежило політичний плюралізм та завадило російському народу реалізувати свої громадянські та політичні права, – продовжує Нед Прайс.

Заявляють у США, що перешкоджання спостереженню за виборами представникам Бюро з демократичних інститутів та прав людини ОБСЄ та її Парламентській асамблеї також обмежує важливу для чесних виборів прозорість.

– Ці дії суперечать зобов’язанням Росії, зокрема згідно з Міжнародним пактом про громадянські та політичні права, а також її зобов’язанням перед ОБСЄ та іншими міжнародними та регіональними органами, – наголошує Нед Прайс.

У зв’язку з цим Державний департамент Сполучених Штатів закликає Росію виконувати свої міжнародні зобов’язання, поважати права людини й основні свободи, припинити кампанію тиску на громадянське суспільство, політичну опозицію та незалежні ЗМІ.

У Росії завершилися триденні вибори депутатів до Державної Думи – нижньої палати парламенту, а також губернаторів у 12 регіонах країни.

На виборах перемагає правляча партія Єдина Росія.

За перебігом голосування стежили лише російські спостерігачі. Міжнародні представники не були залучені через висунення Росією неприйнятних умов.

Вибори відбулися й на території окупованого Криму, через що СБУ відкрила кримінальне провадження.

В Євросоюзі також заявили, що ніколи не визнають результати виборів до Держдуми РФ в окупованому Криму.

Джерело: U.S. Department of State

Теги за темою
Україна Росія США анексія Криму
Джерело матеріала
loader
loader