В адміністрації російського президента судову поразку коментувати відмовилися.
Сьогодні - "золото", завтра - Крим - так українські політики і чиновники коментують рішення апеляційного суду Амстердама повернути в Україну, а не на окупований півострів цінну музейну колекцію скіфських скарбів.
Про реакцію на судове рішення про повернення скарбів в ефірі ТСН.Ранок 27 жовтня розповіла кореспондентка ТСН Наталя Фібріг.
Так, зазначається, що рішення апеляційного суду Амстердаму однозначне. Скіфське золото – це культурна спадщина саме України і повернути його треба до України, а не на окупований півострів. Така аргументація втішила адвокатів української сторони, і присутню в залу суду українську делегацію.
"Головний аргумент суддів, що експонати – це частина загального музейного фонду України і тому вони належать до культурної спадщини України. І суд вирішив, що тільки одна сторона може розпоряджатися своєю культурною спадщиною і ця сторона – Україна!", - наголосив адвокат Ґерт-Ян Фан ден Берг.
Заступниця міністра юстиції Валерія Коломієць заявила, що для України це велика перемога і, що окрім скіфського золота, ми так само з часом повернемо Крим.
"Ми розуміємо що мусимо зачекати, оскільки є ще кілька процедурних моментів, тому просто завтра золото ще не повернеться, але будемо сподіватися, що вже в найближчі місяці будемо мати остаточну можливість розпочати цю процедуру. СКЛ Музей Аллана Пірсона не зобов’язаний повертати ці цінності "кримським музеям", вони мають бути повернені державі Україна", пояснила Катерина Чугуєва, заступниця міністра культури та інформполітики.
Нагадаємо, 26 жовтня апеляційний суд Амстердама ухвалив рішення повернути експонати виставки "Крим. Золотий острів у Чорному морі" на територію суверенної держави Україна. Судова тяганина через артефакти чотирьох кримських музеїв тривала довгих 7 років. Це скарби скіфів, готів, сарматів, вироби із срібла, золота, кераміки, каменю, скла і навіть дерева.
Однак Росія та окупований Криму вже називають рішення суду політизованим. Тепер сторона, що програла, має три місяці, щоб оскаржити рішення у найвищій інстанції – Верховному суді Нідерландів. У разі, якщо кримські музеї таки оскаржать рішення у вищій судовій інстанції Нідерландів, процес у вищій судовій інстанції країни може тривати ще півтора-два роки. І поки скіфські скарби залишатимуться в Амстердамі.