Лідери країн G20 підтримали ініціативу, яку висунув президент США Джо Байден, встановити мінімальний рівень податку на прибуток корпорацій на рівні 15%.
Прем‘єр-міністр Італії, країни, де відбувається засідання G20, Маріо Драгі привітав рішення: "Ми досягли історичної угоди щодо більш справедливої та ефективної міжнародної системи оподаткування".
Раніше ідею мінімального податку підтримали міністри фінансів G20 а також більшість країн ОЕСР. 130 країн ОЕСР, що представляють 90% економіки світу погодились під час засідання влітку, що мінімальний податок на корпорації в світі має становити 15%.
Ініціатива покликана зупинити конкуренцію між країнами за інвесторів, так звані "перегони до дна", в ході яких уряди знижують корпоративний податок і втрачають важливі бюджетні надходження, а міжнародні корпорації переводять свої виробничі потужності та прибутки в юрисдикції з найнижчим рівнем оподаткування.
За оцінками ОЕСР, така податкова реформа в світі дозволить урядам збільшити щорічні надходження на $150-$240 млрд
Раніше оглядачі заявляли, що встановлення єдиного податку може полегшити США завдання втримати у себе корпорації, навіть якщо буде затверджено масштабний плану з підтрмки інфрастуктури, який просуває президент США Джо Байден.
Деякі країни Євросоюзу, зокрема Ірландія, та Угорщина, де ставки корпоративних податків є серед найнижчих в Європі, і складають 12,5% та 9%, відповідно, заяву ОЕСР не підписали.
Україна серед тих, хто заяву підписав. В Україні ставка податку на прибуток корпорацій складає 18%, передає Голос Америки.
Вас також можуть зацікавити новини
- Експерт пояснив, чому податкова амністія почалася з провалу
- Митниця зриває виробництво добрив і ставить під загрозу посівну кампанію
- Зберегти, примножити і не втратити: куди українці можуть інвестувати гроші
Автор: Ірина Погоріла