У Києві на площі біля Верховної Ради проходить марш за права або так званий марш "антивакцинаторів". Вони перекрили весь урядовий квартал, щоб депутати йшли на роботу пішки та мокли.
Як передає Українська правда, попри дощ, до стін парламенту прийшло кілька сотень людей, але люди ще підтягуються. Акція розпочалася о 8 ранку.
Основні вимоги - скасування карантинних правил, заборона примусової медицини та права людей.
Підтримку акції висловила екс-нардепка Надія Савченко, яку кілька тижнів тому затримали в аеропорту з фальшивим ковід-паспортом.
"Нехай депутати йдуть своїми ніжками під дощем. Нехай депутати мокнуть, ми діємо", – кажуть мітингувальники, передає Сегодня.
Учасники маршу кричать: "Ні медичному тероризму". Звичайно ж, усі вони – без масок.
Протестувальники перекрили дев'ять вулиць:
- вул. Грушевського, 5 (біля стадіону "Динамо")
- пров. Кріпосний, 30/1 (біля Будинку офіцерів),
- перехрестя: вул. Московська, пров. Інженерний,
- перехрестя: вул. Липська, вул. Інститутська (біля готелю "Національний"),
- перехрестя: вул. Інститутська, вул. Ольгинська,
- перехрестя: вул. Ольгинська, площа І. Франка,
- перехрестя: вул. Лютеранська, вул. Круглоуніверситетська,
- перехрестя: вул. Лютеранська, вул. Заньковецька,
- вул. Паркова, 35.
Протестувальники відмовляються давати коментарі представникам ЗМІ, оскільки, на їхню думку, журналісти займаються пропагандою вакцинації. Вони вимагають відміни карантинних обмежень та "примусової" вакцинації.
Як передає кореспондент УНІАН з місця подій, антивакцинатори перекрили вул Грушевського і Петровську алею біля стадіону Лобановського: безперервно ходять по переходу.
Кричать: "Народ, вставав, права захищай. Руки геть від наших дітей!", "Ні примусовий вакцинації!", "Конституція - понад усе!", "Київ, вставай!", "Не дозволимо проводити експерименти над нашими дітьми".
Поліцейські намагаються переконати їх розблокувати дорогу, однак люди не слухають. Наразі ситуація спокійна.
Зазначимо, за даними МОЗ, найкращий спосіб захиститися від коронавірусу – вакцинація. Щеплення знижують ризик госпіталізації і важкого перебігу хвороби вп'ятнадцятеро.
Нагадаємо, в Україні з початку вакцинальної кампанії щеплено 10 млн 682 тис. 752 людини, з них повністю імунізовані та отримали дві дози – 7 млн 596 тис. 587. Загалом проведено 18 млн 279 тис. 337 щеплень.
Карантин у Києві
Київ з 1 листопада перейшов у "червону" зону карантину. У зв'язку з цим проїзд у громадському транспорті столиці дозволяється за наявності наступних документів:
- COVID-сертифіката;
- ПЛР або антиген-тесту, який зроблений не більше ніж за 72 години до поїздки;
- сертифіката про одужання.
Штраф за порушення правил проїзду складатиме від 17 до 34 тисяч гривень та не стосуватиметься пасажирів, яким не виповнилося 18 років. Водія ж можуть оштрафувати за те, що він набере переповнений салон пасажирів.
Також у столичних ТРЦ зобов’язані перевіряти ковідні документи у кожного відвідувача.
Вакцинація від коронавірусу в Україні: що відомо
- Майже половина дорослих українців не готова вакцинуватися від COVID-19 - опитування
- Штрафи до 170 тисяч гривень: Рада зробила перший крок до запровадження серйозного покарання за підробку COVID-сертифікатів
- "Ви не маєте права": у Києві з маршрутки насилу витягли жінку, яка їхала без маски
Автори: Вікторія Гордієнко,Дмитро Хилюк