Влада Німеччини проігнорувала позицію Польщі щодо "Північного потоку-2" - Der Spiegel
Влада Німеччини проігнорувала позицію Польщі щодо "Північного потоку-2" - Der Spiegel

Влада Німеччини проігнорувала позицію Польщі щодо "Північного потоку-2" - Der Spiegel

10 вересня в Росії заявили про закінчення будівництва газопроводу "Північний потік-2" \ фото REUTERS

Міністерство економіки та енергетики Німеччини не стали враховувати аргументи польського Управління з регулювання енергетики Польщі в оцінці сертифікації російського газопроводу "Північний потік-2".

Як повідомляє Der Spiegel, в кінці жовтня відомство направило у федеральне мережеве агентство Німеччини (регулятор у сфері енергетики) аналіз надійності поставок газу в процесі сертифікації трубопроводу, в якому говорилося, що видача Сертифіката "не ставить під загрозу безпеку поставок газу в Німеччину і Євросоюз".

У свою чергу президент Управління з регулювання енергетики Польщі поставив під сумнів незалежність оператора трубопроводу Nord Stream 2 AG від російського "Газпрому". У листі польської влади говорилося, що надійність поставок становить "особливо високі ризики". У ньому також стверджувалося, що завдяки своїй ринковій владі "Газпром" може "поодинці поставити під загрозу безпеку поставок газу в певні держави-члени, регіони або навіть весь ЄС". Однак німецьке Міністерство проігнорувало позицію польської сторони, передає kommersant.

"Північний потік-2": Що відомо

Проектом "Північний потік-2" (Nord Stream 2) передбачено будівництво і робота двох ниток газопроводу загальною потужністю 55 млрд кубометрів газу на рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини. Газопровід проходить в обхід України.

21 липня 2021 року США і Німеччина досягли угоди по "Північному потоку-2". У ньому передбачено, що Вашингтон відмовляється від намірів ввести санкції для учасників проекту Nord Stream 2, однак можливість санкцій Євросоюзу для Москви зберігається, якщо Росія буде використовувати газопровід як інструмент енергетичного тиску. В угоді також йдеться про намір зберегти транзит газу через Україну. Німеччина обіцяє скористатися всіма важелями, щоб переконати Росію продовжити договір про транзит газу через Україну, який повинен закінчитися в кінці 2024 року.

10 вересня в Росії заявили про закінчення будівництва газопроводу "Північний потік-2".

Радник Державного департаменту США з енергетичної безпеки Амос Хохштайн заявив, що сертифікація газопроводу "Північний потік-2" може затягнутися до весни 2022 року. 

27 жовтня 2021 року Україна прокоментувала сертифікацію "Північного потоку-2".

Автор: Ірина Погоріла

Теги за темою
Польша Німеччина Північний потік-2
Джерело матеріала
loader
loader