Стало відомо, скільки українців виїхали на заробітки за кордон
Стало відомо, скільки українців виїхали на заробітки за кордон

Стало відомо, скільки українців виїхали на заробітки за кордон

Найвищий рівень потенційної трудової міграції фіксують у Закарпатській області / Ілюстрація REUTERS

Кількість українських трудових мігрантів за кордоном у 2021 році становить 1 млн 167 тис., що на 11% більше, ніж у 2019 році.

Як передає кореспондент УНІАН, про це сьогодні під час прес-конференції повідомила представниця Міжнародної організації з міграції в Україні Ірина Мидловець, оприлюднюючи результати національного опитування, проведеного у вересні-жовтні цього року.

"Найбільше зовнішніх трудових мігрантів походять із Закарпатської, Івано-Франківської, Рівненської, Херсонської та Львівської областей. Зі зростанням масштабів зовнішньої трудової міграції ми бачимо, на превеликий жаль, і зростання частки тих, хто працює неофіційно за кордоном: з 30% у 2019 році до 42,2% у 2021 році", - повідомила вона.

За словами Мидловець, Закарпатська область демонструє також найвищий рівень потенційної трудової міграції - 30% респондентів зазначили, що вже знайшли або планують знайти найближчим часом роботу за кордоном. Частка тих, хто ніколи б не хотів працювати за кордоном, найвищою є у Київській області – 65%.

Масштаби внутрішньої трудової міграції є майже удвічі меншими, ніж зовнішньої - 652 тисячі осіб. Найбільше внутрішніх трудових мігрантів походять із Сумської, Рівненської, Закарпатської, Херсонської та Вінницької областей.

За словами Мидловець, фактори, що впливають на рішення людей щодо трудової міграції: 66% зовнішніх трудових мігрантів та 60% внутрішніх трудових мігрантів хочуть заробити кошти, щоб витратити їх в Україні для втілення власних планів; 37% зовнішніх трудових мігрантів та 28% внутрішніх трудових мігрантів не можуть знайти роботу з достатнім рівнем оплати в Україні; 25% зовнішніх трудових мігрантів та 19% внутрішніх трудових мігрантів не можуть знайти роботу в бажаній сфері з достатнім рівнем оплати в Україні; 22% зовнішніх трудових мігрантів та 26% внутрішніх трудових мігрантів хочуть отримати новий досвід або враження.

Водночас, як показало опитування, лише 9% зовнішніх трудових мігрантів хочуть виїхати з України назавжди.

*** Дослідження з питань міграції, торгівлі людьми та інших форм експлуатації мігрантів було проведено у вересні-жовтні 2021 року дослідницькою агенцією Info Sapiens на замовлення представництва Міжнародної організації з міграції – Агентства ООН з питань міграції в Україні за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Дослідження проводилося шляхом національного репрезентативного опитування методом особистого інтерв’ю. Опитано 5 тис. 228 респондентів . Вибірка є репрезентативною для населення старшого 14 років усіх областей України та Києва, але не включає жителів непідконтрольних територій Донецької та Луганської областей, АР Крим та Севастополя.

Як повідомляв УНІАН, згідно з даними НБУ, за 8 місяців 2021 року трудові мігранти переказали в Україну 9,1 млрд дол., що на 19% більше, ніж торік.

Вас також можуть зацікавити новини

  • У Польщі українця на смерть засипало землею в котловані (фото, відео)
  • Не тільки працювати: ЗМІ з'ясували, навіщо українці їдуть до Польщі
  • ЗМІ розповіли, як шахраї заробляють на охочих виїхати на заробітки за кордон українцях

Автор: Наталія Хаджі

Теги за темою
Новини України
Джерело матеріала
loader
loader