Українців запитали про вступ до Євросоюзу та НАТО: результати опитування
Українців запитали про вступ до Євросоюзу та НАТО: результати опитування

Українців запитали про вступ до Євросоюзу та НАТО: результати опитування

Українці підтримують вступ до ЄС та НАТО / фото ua.depositphotos.com

Переважна більшість респондентів у разі проведення референдуму підтримала б вступ України і в ЄС, і в НАТО.

Про це свідчать результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС).

Так, у випадку референдуму щодо вступу до ЄС 67,1% серед усіх респондентів проголосували б "за", 21,6% – "проти". Решта респондентів не голосували б або не визначилися з вибором (зазвичай, обидві ці категорії респондентів в результаті не беруть участі в референдумах). Таким чином, серед тих, хто взяв би участь у референдумі, 75,7% підтримали б вступ до ЄС.

У випадку референдуму щодо вступу до НАТО 59,2% серед усіх респондентів проголосували б "за", 28,1% – "проти". Таким чином, серед тих, хто взяв би участь у референдумі, 67,8% підтримали б вступ до НАТО.

Серед жителів Заходу/Центру переважна більшість підтримують і вступ до ЄС, і вступ до НАТО. На Півдні/Сході підтримка євроатлантичної інтеграції нижче. Водночас у випадку вступу до ЄС більшість на референдумі підтримали б таке рішення, а у випадку вступу до НАТО голоси "за" і "проти" розділилися б практично порівну.

Раніше повідомлялося, що майже половина поляків підтримує вступ України до НАТО.

Вступ України до ЄС і НАТО: як проводилося опитування

Опитування проведено упродовж 13-16 грудня 2021 року.

Методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера (computer-assistedtelephoneinterviews, CATI) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів (з випадковою генерацією телефонних номерів та подальшим статистичним зважуванням) опитано 1203 респонденти, що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим).

Вибірка репрезентативна для дорослого населення (віком 18 років і старше) України. До вибірки не включаються території, які тимчасово не контролюються владою України – АР Крим, окремі райони Донецької та Луганської областей.

Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищує: 3,2% для показників, близьких до 50%, 2,7% для показників, близьких до 25%, 2,1% - для показників, близьких до 12%, 1,4% - для показників, близьких до 5%.

Вас також можуть зацікавити новини:

  • Українці не дозволяють собі мати двох і більше дітей з економічних причин-НАН
  • Соціологи з'ясували, чи підтримують українці ідею економічного паспорта
  • Третина опитаних українців готові захищати свої міста і села зі зброєю в разі вторгнення РФ
Теги за темою
Новини України Євросоюз НАТО опитування
Джерело матеріала
loader