/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F433%2F19e1507b68f3aba83b1331a41630f7b2.png)
Китайські вчені виявили сліди води на Місяці
Вчені з Китаю виявили воду у зразку місячного ґрунту, який був доставлений на Землю автоматичною міжпланетною станцією Чан’е-5 у 2020 році.
– Ми публікуємо аналіз результатів, заснованих на даних у спектрах відображення від 0.48 до 3.2 мікрометрів, отриманих апаратом, що спускається, зонда Чан’е-5.
За нашими підрахунками, у зразку місячного ґрунту міститься 120 мільйонних часток води, яка здебільшого з’явилася в ньому завдяки сонячному вітру, – повідомляють Science Advances.
За словами дослідників, ґрунт був зібраний у північній частині області Океан Бур на Місяці.
Океан Бур – це найбільше місячне море, розташоване в західній частині видимого боку Місяця.
Довжина Океану Бур з півночі на південь становить 2,5 тис.
км, а займана площа – 4 млн кв.
Він має неправильну форму.
Як і інші місячні моря, Океан Бур є рівниною, заповненою застиглою базальтовою лавою.
Орбітальний апарат Trace Gas Orbiter виявив воду за допомогою приладу FREND, що відображає наявність водню у верхньому шарі марсіанського ґрунту.
Загалом вода на Марсі існує у формі льоду і залягає в полярних регіонах планети.
ЧитайтеNASA перенесло висадку людей на Місяць на 2025 рік ?>.

