У США зафіксували рекордну за довжиною блискавку
У США зафіксували рекордну за довжиною блискавку

У США зафіксували рекордну за довжиною блискавку

Спалах блискавки, що протягнувся майже на 500 миль (768 км) через три штати США, став новим світовим рекордсменом по найдовшій блискавці. Про це повідомляє телеканал CBS News.

Всесвітня метеорологічна організація повідомила, що у квітні 2020 року одиночний спалах розтягнувся на 477,2 милі (768 км) через Техас, Луїзіану та Міссісіпі. Це перевищило попередній рекорд, встановлений у 2018 році у Бразилії – 440,6 миль (705 км).

WMO has verified 2 new world records for a⚡️lightning #megaflash
Longest distance single flash of 768 km (477.2 miles) across southern #USA – 60 kilometres MORE than old record
Greatest duration of 17.102 seconds over #Uruguay and northern #Argentina https://t.co/6AzyzTgMIO pic.twitter.com/VqUgxEDHB2

— World Meteorological Organization (@WMO) February 1, 2022

Також у 2020 році одиночний спалах блискавки над Уругваєм та північною Аргентиною тривало 17,1 секунд, побивши старий рекорд часу в 16,7 секунд.

Зазвичай блискавка не розповсюджується далі 10 миль і триває менше секунди, сказав Рендалл Червені з Арізонського державного університету, який є начальником відділу підтвердження записів метеорологічної організації.

– Ці два рекорди спалахів блискавок абсолютно екстраординарні, – сказав Червені.

Ці рекорди не пов’язані зі зміною клімату. Обидва регіони є двома з небагатьох місць у світі, схильних до сильних штормів, які можуть викликати так звані мегаспалахи, сказав Червені.

Як працює блискавка

Блискавка – це форма електрики. Грозові хмари складаються з холодного повітря, що утворює кристали льоду, і теплого повітря, що утворює краплі води. Під час шторму ці кристали та краплі води стикаються, створюючи електричний заряд у хмарах. Заряди поділяються з позитивними зарядами чи протонами у верхній частині хмари та негативними зарядами чи електронами внизу.

Коли негативний заряд стає досить сильним, енергія вивільняється з хмари і прямує повітрям до місця з протилежним зарядом, наприклад, до землі, дерева або навіть людини.

І блискавка дуже гаряча. За даними Національної метеорологічної служби, вона може нагрівати повітря до 50 000 градусів за Фаренгейтом (27 760 ℃) (приблизно в 5 разів гарячим, ніж поверхня Сонця).

У США за рік фіксують 25 мільйонів блискавок.

Теги за темою
США
Джерело матеріала
loader
loader