Посольство США переїжджає до Львова – ЗМІ
Посольство США переїжджає до Львова – ЗМІ

Посольство США переїжджає до Львова – ЗМІ

Росія зосередила біля кордону з Україною понад 100 тисяч військових / фото УНІАН, Максим Поліщук

Співробітники американського посольства, що залишилися в Україні, переїжджають до Львова.

Про це повідомляє Європейська правда з посиланням на співрозмовника у дипломатичній службі США.

Рішення про переїзд було ухвалене терміново, як відповідь на зміну безпекових оцінок; переїзд триває просто зараз, у неділю, пише видання.

"Це тимчасове рішення, команда посольства повернеться до Києва, щойно це дозволить безпекової ситуації", - розповів представник Держдепу, що спілкувався на умовах анонімності.

Читайте також:
Папа Франциск поновив молитви за Україну на тлі російської загрози
Папа Франциск поновив молитви за Україну на тлі російської загрози

Наразі у США немає оцінки того, коли відновиться робота посольства у Києві.

У Львові працюватиме основна команда посольства, керівники відділів, а також повірена у справах США Крістіна Квін.

Будівлю посольства у Києві напризволяще не покинуть – там працюватиме технічний персонал.

Минулого тижня видання Buzz Feed писало, що американці к зв’язку зі зростаючою загрозою наступу РФ розглядають переїзд з Києва до котрогось з західних регіонів України.

Як пояснювала преса, вказаний напрямок обрано через його близькість до кордону з ЄС і військами НАТО.  

До Львова переїжджають й посольства Канади та Австралії. Крім того, низка країн світу закликали своїх дипломатів покинути Україну через високий ризик бойових дій.

Як наголосив американський держсекретар Ентоні Блінкен, загроза російського вторгнення в Україну дуже висока. Але, додав американський політик, дипломатичний шлях вирішення кризи навколо України залишається відкритим.

За останніми даними Міноборони, Росія зосередила біля кордону з Україною понад 100 тисяч військових, які, як побоюється міжнародна спільнота, РФ може залучити до повномасштабного наступу.

Вас також можуть зацікавити новини:

  • "Турбота про безпеку": Пентагон вирішив забрати з України американських нацгвардійців
  • Німеччина постачала Росії товари військового призначення в обхід санкцій – ЗМІ
  • Канцлер Німеччини зібрався до РФ: чекає пояснень від Путіна щодо військ біля України
Теги за темою
США
Джерело матеріала
Згадувані персони
loader
loader