Гутерріш відповів "розчаруванням" на блокування Росією заяви ООН про ядерну зброю
Гутерріш відповів "розчаруванням" на блокування Росією заяви ООН про ядерну зброю

Гутерріш відповів "розчаруванням" на блокування Росією заяви ООН про ядерну зброю

Російські окупанти захопили ЗАЕС та Енергодар 4 березня / фото Telegram Енергодар

Генсек ООН розчарований блокуванням Росією спільної заяви про закриття конференції ООН за чинним договором про ядерні озброєння через згадки про відповідальність РФ за ситуацію на Запорізькій АЕС.

Про це пише The New York Times.

Москва виступила проти формулювань угоди, які викликають стурбованість з приводу ситуації на Запорізькій АЕС в Україні.

Відео дня:

Росія звинуватила країни-члени ООЕ у використанні документа "для зведення рахунків з Росією, порушуючи питання, що не мають прямого відношення до договору".

Західні офіційні особи тут же звинуватили Росію в тому, що вона завадила обговоренню загрози ядерної аварії в результаті вторгнення Росії в Україну.

Генсек ООН Антоніу Гутерріш висловив "розчарування" після того, як на заключному засіданні в п'ятницю було оголошено, що консенсус щодо остаточного документу досягнутий не був.

Читайте також:
Окупанти хочуть переформатувати референдум у соціологічне опитування - мер Мелітополя
Окупанти хочуть переформатувати "референдум" у соціологічне опитування - мер Мелітополя
ЗСУ знищили склади, техніку, зокрема засоби ППО окупантів біля Херсона - голова ОВА
ЗСУ знищили склади, техніку, зокрема засоби ППО окупантів біля Херсона - голова ОВА
День авіації: Зеленський звернувся до українських льотчиків
День авіації: Зеленський звернувся до українських льотчиків

Ситуація на Запорізькій АЕС - що відомо

Російські окупанти захопили ЗАЕС та Енергодар 4 березня. З тих пір РФ відмовляється від пропозиції створити демілітаризовану зону навколо ЗАЕС.

У Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України заявили про високу ймовірність скоєння окупантами масштабного теракту на Запорізькій атомній електростанції. Крім цього, російська сторона заявила, що станція замінована і може бути підірвана.

25 серпня Державна інспекція з ядерного регулювання України заявила про знеструмлення ЗАЕС - сталося відключення останньої з чотирьох повітряних ліній через що шостий енергоблок станції відключився від енергомережі.

Зараз Запорізька АЕС знову підключена до української енергомережі і виробляє електроенергію для потреб країни.

Вас також можуть зацікавити новини:

  • На черзі – артилерія дальністю 150 км: експерт про нові постачання зброї для ЗСУ
  • Франція і Німеччина проти заборони видачі віз ЄС громадянам Росії - ЗМІ
  • Пентагон стане більше використовувати моря для швидкої доставки боєприпасів в Україну-WP
Теги за темою
ООН
Джерело матеріала
loader
loader