/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F1%2Ff7de976bd37b1547948cd5e57b76df0b.jpg)
Фінансовий аналітик розказав, чи подорожчає долар в Україні
В Україні зараз стабілізувався курс валют.
Проте через попит бізнесу на безготівковий доларукраїнська гривня може вкотре обвалитися, хоч НБУ запевняє, що не змінюватиме офіційний курс валют.
Про це у коментарі "РБК-Україна" сказав фінансовий аналітик Тарас Котович.
Котович зазначив, що в 10 найбільших банках курс гривні зміцнився навіть за тиждень до 40,4-41,4 грн/долар з 40,6-41,6 грн/долар. Зміцнилася гривня і в небанківських обмінниках, а на міжбанківському ринку попит на валюту збільшився.
Експерт наголосив, що минулого тижня покращився баланс на готівковому ринку валюти, проте на безготівковому - зріс попит на іноземну валюту.
Серед українського бізнесу є попит на іноземну валюту, що може послабити позиції гривні, а НБУ ж може підвищити офіційний курс валют, хоч там це поки заперечують.
"Серед клієнтів банків щоденний попит на валюту переважав на десятки мільйонів доларів, а в середу – на 155 млн доларів. Тому НБУ був змушений ще збільшити інтервенції і продати за минулий тиждень 862 млн доларів", – пояснив аналітик.
Гривня знову падає: фінансисти дають поради щодо долара

